Share |

Režisér Cirkusu Bukowsky natáčí o lásce podle E. Petišky

foto: Černá

Úspěšný cyklus Škoda lásky se dočká pokračování. Jeho druhou řadu začal pro Českou televizi natáčet režisér Jan Pachl, autor kriminálního seriálu Cirkus Bukowsky. Kromě něj se adaptace sedmi povídek různých autorů o lásce ve všech jejích podobách zhostí režisér Petr Zahrádka.
 
Divácky mimořádně úspěšný cyklus, jehož první sérii sledovalo v průměru přes 1,2 milionu diváků, se začal natáčet na řekách Berounce a Sázavě. První adaptovanou povídkou se stal Víkend od Eduarda Petišky (v originále Dřív než umřu), který režíruje Jan Pachl. „Eduarda Petišku jsem četl už jako dítě, ale s jeho sbírkami povídek pro dospělé jsem se setkal až v pokročilém věku. A hned mě dostaly. Prostředí národního sportu, nohejbalu, osmdesátá léta a milostný trojúhelník dávají tušit, že je tady zaděláno na skutečně krásnou podívanou,“ přibližuje režisér Jan Pachl své rozhodnutí adaptovat jednoho z významných literárních tvůrců.
 
„Při výběru autorů předloh pro druhou sérii cyklu Škoda lásky jsme opětovně usilovali o velkou rozmanitost. Od světoznámého literáta Bohumila Hrabala přes českého esejistu Jana Zábranu, současníka a tvůrce bestsellerů Miloše Urbana, spisovatelku Irenu Obermannovou a právě Eduarda Petišku, autora převážně populárních dětských titulů, až po Boženu Němcovou. Ta provokovala už ve své době a její Divá Bára zvládá dodnes totéž,“ popisuje kreativní producent České televize Josef Viewegh, v jehož tvůrčí skupině Škoda lásky II vzniká.
 
Škoda lásky II nabídne také silné herecké obsazení v čele s Jiřím Mádlem, Oldřichem Navrátilem, Pavlem Řezníčkem, Davidem Švehlíkem, Igorem Chmelou, Veronikou Kubařovou, Anetou Krejčíkovou, Lubošem Veselým, Janou Pidrmannovou, Ondřejem Malým, Marikou Šoposkou a dalšími.
 
Škoda lásky II// režie: Jan Pachl, Petr Zahrádka // autoři předloh: Bohumil Hrabal, Jan Zábrana, Eduard Petiška, Miloš Urban, Božena Němcová, Irena Obermannová // kamera: Marek Janda, Pavel Berkovič


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.