Share |

Peter Hook, basák Joy Division a New Order, dnes večer přiváží Unknown Pleasures

foto D smackU

Média jsou v posledních týdnech plná informací o soudním sporu, který mezi sebou vedou Peter Hook a ostatní členové bývalých Joy Division a později New Order, týkající se reunionu právě zmíněné kapely. Peter Hook, který poskytl rozhovor serveru www.techno.cz, je dle svých vlastních slov celou kauzou dost znechucen.

„Vážně mě to dost rozhodilo, protože si nemyslím, že by beze mě měli nadále používat název New Order.“ říká Peter Hook. „Momentálně jsme právně i osobně ve válce a já si moc přeji, abychom byli schopni přijít s nějakým opatřením, abychom to zastavili. Jsem opravdu smutný, protože se zachovali řekněme ne jako gentlemani, neprofesionálně a hlavně vypočítavě. Ať si hrají, jak chtějí, ale ať nepoužívají název New Order. Mám stejný nárok vystupovat pod názvem New Order, jako oni, ale nepřijde mi to správné. I proto hraji skladby Joy Division jako poctu s kapelou The Light. To je jako kdybych je hrál pod původním jménem Joy Division, ale ti už přece nemůžou nikdy existovat. Nedovolil bych si to.  Myslím si, že je to opravdu více o penězích než o čem jiném. Kdyby jim tak moc šlo o umění, mohli by použít zcela nový název.“

Peter Hook však cítí potřebu poctít dílo a genialitu zesnulého Iana Curtise, zpěváka kultovních Joy Division, se kterými vydali dvě alba. Právě proto se  svoji novou kapelou The Light a za účasti hostující zpěvačky Rowetty nedávno vydali album The Light featuring Rowetta 1102/2011, na kterém znějí skladby Joy Division v jejich provedení. V současné době navíc vyráží Peter Hook a The Light na turné, kde hrají skladby této kapely živě.

Jednou ze zastávek jejich turné, bude 12.února i pražský Lucerna Music Bar a tuzemští fanoušci Joy Division, budou mít poprvé příležitost slyšet album Unknown Pleasures live.

Vstupenky za 500,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v předprodejích sítí Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu pak za 600,- Kč.

Více info na:
www.peterhook.co.uk
www.facebook.com/peterhookandthelight
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.