Share |

Russkaja se chystá na dlouho očekávaný pražský koncert!

foto United Islands

Russkaja, ska-recesistická senzace United Islands 2011, se vrací do Prahy na dlouho očekávaný klubový koncert. 16. února vystoupí v Lucerna Music Baru v rámci celoroční koncertní série United Islands České spořitelny. Neuvěřitelný mix východoevropských melodií, balkánských dechovek a zběsilého ska rytmu, to vše zabalené ve velké porci humoru a nadhledu vás čeká při živelné koncertní show kapely Russkaja!

Ne, tady v žádném případě nejde o táhlé ruské balady s balalajkou. Dokonce vlastně nejde ani tak úplně o Rusko, jakkoli tu má svoje personální akvizice. Russkaja je - rakouská kapela! „Russ“ jako ruská noc, ruská duše a v neposlední řadě dobrá ruská vodka.“Ska“ jako nezkrotný rytmus, kterým vám rozhýbe nohy a „Ja“, tedy ano. Russkaja bývá často přirovnávána ke známějším Gogol Bordello a to nejen kombinací východoevropských melodií a vysokorychlostní, balkánským rytmem inspirované, dechovky. Tohle ale není kopírování balkánského trendu, ani to není ruská síla, to je jednoduše čistá hudební anarchie s velkou porcí humoru!

Lídrem kapely je Georgi A. Makazaria, který se narodil v Rusku, ale od roku 1992 žije ve Vídni. Bohaté zkušenosti z dalších žánrů mají i ostatní členové, kteří působili v mnoha rakouských kapelách. Například houslistka Antonia Georgiew prošla klasickou houslovou školou, věnovala se vážné hudbě a dokonce vyhrála několik soutěží. Kapela vznikla v roce 2005 a po několika singlech a EP v roce 2008 vydala první album „Kasatchok Superstar“. Po vydání debutového alba se kapela rychle dostala na vrchol a brzy byla hvězdou nejen ska festivalů a plnila kluby po celém světě.

A není náhoda, že při vyslovení jejího názvu každému správnému "skáčkaři" začne automaticky fungovat podvědomí. Nemluvě o tom, že jsou v těch svých pseudoruských oblečcích schopni nádavkem namixovat do jedné medley Pink Floyd i Boney M. Svoje "poselství" Russkaja definuje třemi slovy: dance, dance a ještě jednou dance. Russkaja kromě chytlavých melodií a skočného rytmu, umí perfektně hecovat publikum a interaktivně ho zapojit, do velmi precizně promyšlené choreografie. Nelekněte se, až po vás bude kapela požadovat jízdu na Traktoru a raději si ho předem nastudujte z videa. Na festivalu United Islands to pěkně roztočili!
 

United Islands České spořitelny uvádí:
RUSSKAJA (Rakousko/Rusko)

16. 2. 2012 od 21.00 hod
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupenky: předprodej 400 Kč  včetně poplatků / 350Kč na pokladně Lucerna Music Baru a 320Kč pro klienty České spořitelny.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.