Share |

Haight Ashbury: objev alternativní scény Anglie poprvé v Praze

foto United Island

Haight Asbury jsou kapelou, o které se na světové nezávislé hudební scéně aktuálně dost mluví. Praha a Palác Akropolis jsou pravidelně zastávkou kapel, ze kterých se staly velké hvězdy, tak nezmeškejte šanci zažít Haight Asbury při jejich české premiéře.

Rodáci z Glasgow, Haight Asbury, jsou jednou z kapel na poli alternativního folku a psychedelie. Název si dali podle legendární čtvrti v San Franciscu, která v šedesátých letech byla mekou hippies. U nás sice nejsou zatím příliš známí, ale pro britský tisk a novináře jsou jedním z velkých talentů britské nezávislé scény. V roce 2010 se představili v roli předskokanů legendárních Vaselines na jejich come back tour širšímu publiku. Hudební kritici jejich tvorbu popisují jako kdyby Velvet Underground byli doprovodnou kapelou Mama & The Papas a k tomu přidali něco z Joni Mitchell a Jesus & Mary Chain.

Haight Asbury se vyznačují úžasnými barokně popovými písněmi, které dokážou vytvořit intenzivní naturalistický zvuk, který je podpořen tím, že na koncertech hrají bez zesilovačů.

Trio Haigh Asbury tvoří sourozenci Scott (kytara, vokály) a Krity (baskytara, vokály) a jejich nejlepší kamarádka z dětství Jen (perkuse, vokály), kteří se dali dohromady v roce 2007. Už po několika prvních veřejných vystoupeních si jich všimli média a měli možnost si zahrát na velkých festivalech jako T in the park nebo Connect. Jejich skladby pravidelně hraje i britské rádio BBC a další evropské a americké hudební stanice.

Jako support se představí zpěvačka Ille, která vystoupila v rámci klubové noc United Islands 2011 v klubu Jazz Dock. Olga Königová, zpěvačka a klavíristka skupiny Obří broskev.
 
 
Haight Ashbury (UK) 
Support: Ille (CZ)
23. ledna 2012, Palác Akropolis
Vstupenky za 250Kč + poplatky v síti Ticketpro a na pokladně Paláce Akropolis
 

http://www.myspace.com/haightashburyuk

www.unitedislands.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.