Share |

Alternativní lahůdky v Chapeau

foto archiv pořadatele

 
 
Optimistická švédská post-rocková kapela Moonlit Sailor a němečtí alternativci Radare budou hlavní kapely zářijových večerů průběžného hudebního festivalu Indigoseries v Chapeau Rouge.
 
 
Indigoseries vol. 4                                                                   8. Září 2011 - Chapeau Rouge (Praha 1) - 20:00
Moonlit Sailor (sw) + Ufajr (cz)                          

MOONLIT SAILOR (sw) - post-rock
Hudební weby někdy píší o švédské kapele Moonlit Sailor jako o světlu na konci post-rockového tunelu. Ne že by v tomhle žánru přinášeli revoluci, ale v převaze ponurosti a osudovosti jsou výjimeční svým lehkým soundem a optimistickými melodiemi proplétajících se kytar. 
V červenci Moonlit Sailor odjeli (pro indie kapely dost netradiční) turné po klubech v Číně. Ke konci navazující evropské šňůry se podívají i do Česka. Švédská post-rocková mašina tedy bude v Chapeau Rouge pěkně promazaná a představí nové album Colors In Stereo, které vydala u prestižního indie-labelu Deep Elm Records.
 www.myspace.com/moonlitsailor
 
UFAJR (cz) indie / post-rock
Stálice pražské indie-scény UFAJR vystoupí po roce zřejmě opět se zpěvákem,  jenž  se vrátil z Erasmu posílen znalostmi portugalštiny (kteroužto mimochodem kapela v jedné skladbě používá v podobě textu Fernanda Pessoy). Během absence zpěváka vystupovali Ufajr instrumentálně a vytvořili si nový repertoár, který vydají na EP u českého labelu Landmine Alert. Stále prý platí, že „filosofií kapely je udržovat rovnováhu mezi přístupnou hudbou a strašným bordelem.“

Bandzone: bandzone.cz/ufajr
 
Indigoseries vol. 5                                                                         12. Září 2011 - Chapeau Rouge (Praha 1) - 20:00
Radare (de) + FDK (cz)                           
 
RADARE (de)down-tempo / alternative / post-rock
Radare by si rozhodně neměli nechat ujít posluchači temnější „stimulácké“ alternativy a milovníci avantgardních kapel jako Kayo Dot. Skupina z německého Wiesbadenu krouží někde nad tekutými hranicemi ambientního jazzu, ponuré hudby á la Neurosis/Earth a post-rocku. 
Temné melodické proudy, dynamická rytmika postupující od rozvláčných groovů k největším zvířeckostem, ale taky třeba skvěle využitý trombón (který jinak umí být jako nástroj dosti otravný). Z těhle prvků skládají Radare uhrančivou koncertní náladu, kterou předvedou i 12. zaří v Praze. 
 www.myspace.com/radareradare 
 
FDK (cz) – post hard core
Jejich loňské album Earthlinked sklidilo nadšené recenze. „Na domácí tvrdé rockové scéně se zase jednou narodila deska, na kterou se bude i po letech vzpomínat bez milosrdného pousmání,“ poznamenal výstižně Rock And Pop. Ostatní se shodují, že FDK jsou jednou z mála českých kapel, které má díky hutnosti a přesvědčivosti smysl srovnávat se zahraničními skupinami jako Isis či Cult Of Luna. Oproti svým začátkům FDK propracovali kompozice a ubrali growlingu. Budou tak více než zajímavým supportem.  
 http://bandzone.cz/fdk
 
 
 
 
 
 
Indigoseries Music Fest:
Indigoseries je průběžný hudební festival, jehož cílem je přivádět do Prahy inovativní, ač často méně známé evropské kapely různých alternativních žánrů (post-rock, indie-rock, avantgarda, atd.) a spojovat je s nejzajímavějšími skupinami místní scény. Festival probíhá v klubu Chapeau Rouge (Praha 1).

 

 

Moonlit Sailor (sw) + Ufajr (cz)  - 8.září, Chapeau Rouge
Radare (de) + FDK (cz) - 12. září, Chapeau Rouge

 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.