Share |

Little Cube v sobě probudili Fénixe a zvítězili na 48 Hour Film Project Praha

foto: PR

Praha se již potřetí v řadě stala dějištěm akce 48 Hour Film Project powered by Fénix. Jedná se o největší časově omezenou tvůrčí filmovou soutěžna světě. Její účastníci měli za úkol během 48 hodin na základě dané rekvizity,postavy a jedné řádky dialogu natočit krátký film v rozsahu 4 až 7 minut. Letos dostali filmaři za úkol obsadit postavu futuristy Jana Orákuly, jako rekvizitu využít bramboru a ve filmu musela zaznít věta „Probuď v sobě Fénixe“. Všechny snímky sklidily bouřlivý aplaus zaplněného kina Lucerna, vítězové se navíc podívají na světové finále soutěže do New Orleans.
 
K slavnostnímu předávání cen došlo 12. října v kině Lucernapo promítnutí všech soutěžních snímků. Večerem provázela zpěvačka skupiny Toxique Klára Vytisková. Cenu za Nejlepší film si nakonec odnesl tým filmařů Little Cube za snímek “Kašlu na to“. Nejvíce cen posbíral celkově druhý tým nadaných filmařů ST2, který se svým filmem “Pizzaboy: Pepperoni“ zvítězil v kategoriích Nejlepší scénář, Nejlepší využití rekvizity a Nejlepší využití věty „Probuď v sobě Fénixe“. Kromě ceny, kterou pro soutěž vytvořil Bořek Šípek, pronájmu filmové techniky a zájezdu na finále udělala vítězům radost také zásoba pšeničného piva s koriandrem na celý rok zdarma, věnovaná do soutěže generálním partnerem, pivem Fénix.
 
O čem byl nejlepší film „Kašlu na to“?
Hlavní hrdina Tomáš přemýšlí o sebevraždě, protože už ho všechno na světě neskutečně štve. Klíčový moment u něj nastává při noční procházce městem, kdy si vybavuje všechny ty strasti, které ho tak trápí. "Kašlu na to" je film, jenž s nadsázkou ukazuje příběh ze života, který může potkat každého z nás.
 
Soutěž hodnotila porota složená z odborníků z řad obchodního a filmového průmyslu a českých známých osobností. Tento rok zasednul mezi porotce i David Ondříček, známý český režisér a loňský vítěz prestižní ceny Český lev za režii filmu „Ve stínu“.
 
Minulého ročníku se zúčastnilo 31 týmů a přes 400 filmařů. Letos byl zájem ještě větší a přihlásilo se celkem 70 týmů. Z nich se 53 podařilo film natočit a odevzdat včas.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.