Share |

Kapela Prodavač vydala debutovou desku Malý ráje

foto: pořadatel akce

Na labelu Deadred / Starcastic vychází debutové album kapely Prodavač - Malý ráje.
 
Prodavač - Malý ráje
Vydavatel: Deadred Records / Starcastic Records
Formát: LP / MP3 / FLAC Download
vychází 13. 2. 2014 (CZ) 17. 2. 2014 (SK)
Seznam skladeb: 1. Tichá pošta, 2. Šetřim slova, 3. Oči bestie, 4. Zdrojový kód, 5. Signály, 6. Lepší než sny, 7. Malý ráje, 8. Autopilot
 
Malý ráje znamenají osm tracků, osm stop hledající smysl našich "malých" životů a jenom tak mimochodem navracející význam slovu pop. Alternativní pop je totiž jednou ze škatulek, které se v souvislosti s Prodavačem skloňují nejčastěji. Žánrově jde Prodavače ovšem jen těžko zařadit, popové melodie jsou pouze jednou z jeho mnoha tváří. Originálně prozkoumává a propojuje i území elektra a postpunku. Zvuk kapely je tak velmi rozmanitý, přesto ale svébytný a snadno rozpoznatelný.
 
Album sice kapela označuje jako nekoncepční, přesto je v něm jasně cítit jednotící linka. Název desky se kryje s možná trochu idealizovanou představou toho, jak můžeš fungovat jako jedinec vůči svému přímému okolí, vysvětluje frontman a autor textů Šampón. Tohle téma prostupuje celou deskou a právě české texty jsou další silnou stránkou Prodavače. Výstižně totiž popisují, že nejtěžší boje nesvádíme na barikádách, ale sami se sebou.
 
Malý ráje nahrála kapela, kterou vedle Šampóna (zpěváka již neexistujících Sporto) tvoří ještě Pe.Klo, Kluk a Stejky, za necelé dva dny ve studiu Jámor Ondřeje Ježka. Chtěla tak co nejpřesvědčivěji zachytit energii živého hraní i atmosféru konkrétní chvíle. Produkce a masteringu se ujal Tomáš Karásek. Deska vychází na vinylu a ke stažení ve formátu MP3 / FLAC.
 
První singl Malý ráje: https://soundcloud.com/starcastic-records/prodava-maly-ra-je
 
Křest desky proběhne na společném koncertě se slovenskou kapelou Autumnist 28. 2. ve vršovickém klubu Pilot - www.pilotklub.cz
 
https://www.facebook.com/events/214439538745066/?fref=ts
 
links
http://www.prodavacovo.cz/
http://www.starcasticrecords.cz/


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.