Share |

VIP - Sci-fi, komiks a šperk ožijí v rukách mladých tvůrců současného tance

repro k akci

Ve středu 24. října 2012 od 20.00 uvede divadlo Ponec komponovaný večer s názvem VIP. Sci-fi, komiks a šperk ožijí pod rukama mladých progresívních tvůrců působících na poli divadla, filmu, hudby a módy. Dramaturgy večera, kteří také představí své choreografie, jsou Palo Kršiak a Jana Vrána. „VIP neoznačuje nás, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale diváky, kteří jsou pro nový, netradiční tanec Very Important People,“ vysvětlila Jana Vrána název komponovaného večera. Jana a Palo vytvoří v divadle Ponec prostor s pestrou dramaturgií, který vyžaduje zvídavého diváka toužícího po zhlédnutí netradičních forem vyjádření.

Jana Vrána a Palo Kršiak jsou mladí progresivní umělci, kteří se setkali na taneční Konzervatoři Duncan centre v Praze. Už během studia společně objevovali nové vyjadřovací taneční prostředky, pomocí kterých vytvořili svůj vlastní pohybový slovník. Jejich podobný divadelní, filmový či hudební vkus i společná životní filosofie spojila jejich tvorbu, která již mnohokrát získala jevištní tvar. Mladí umělci nejčastěji tvoří v oblasti tance, a to na poli divadla, filmu a módy. Jejich produkce je komplexní a obsažené složky jsou vyvážené a mají svůj nenahraditelný význam. Poslední dva roky také spolupracují se šperkařkou Danou Bezděkovou, kdy se snaží oživit extravagantní šperk pomocí originálního tance.

Program večera:
PRINCEZNA (taneční představení) | Taneční groteska o „princezně“, které do duše vidí jenom divák, protože ona má oči plné diamantů a kokainu.
Choreografie: Palo Kršiak
Tančí: Jana Vrána
Kostýmy: Palo Kršiak
Hudba: mix
Délka: 35 min.

2 (taneční představení) | Lehce patetický a lehce sarkastický, předapokalyptický, wágnerovský duet muže a ženy.
Choreografie: Palo Kršiak
Tančí : Kristýna Němečková, Tomáš Červinka
Kostýmy: Dominika Charousová
Hudba: Richard Wagner
Délka: 11 min.

LETO (taneční představení, work in progress) | Letní duet muže a ženy.
Choreografie: Palo Kršiak
Tančí: Nikol Šneiderová, Šimon Kubáň
Kostýmy: Palo Kršiak
Hudba: Max Richter, Antonio Vivaldi
Délka: 9min.

CALCAR (video) | Mužský taneční monolog inspirovaný skladbou Scotta Walkera. Surrealistický obraz mysli skrytý v minimálním tanci čistého prostoru.
Režie, choreografie: Palo Kršiak
Interpretace: Tomáš Červinka
Kamera: Ondřej Belica
Střih: Tomáš Elšík
Hudba: Scott Walker
Délka: 11 min.

PRINCEZNA (video)
Režie: Palo Kršiak, Marek Dvořák, Tomáš Elšík
Choreografie, koncept,kostým: Palo Kršiak
Interpretace: Jana Vrána
Kamera: Marek Dvořák
Střih: Tomáš Elšík
Délka: 4:50 min.

ELECTRA (taneční představení) | Taneční expedice ke hvězdě vzdálené od Ponce 370 světelných let. Ženské taneční sólo v dynamice elektronické hudby objevuje tvrdost, lehkost a křehkost hmoty.
Choreografie: Jana Vrána
Tančí: Jana Vrána
Hudba: Lukáš Bayer
Šperk: Dana Bezděková
Kostým: Alena Skupinová
Délka: 22 min.

+ MC Metoděj & MC DOZER & DJ Bass - freestyle

Vstupenky na představení jsou v prodeji za 160 Kč (se slevou 90 Kč) a lze je rezervovat prostřednictvím webových stránek divadla Ponec. V den konání představení je cena vstupenky 190 Kč (se slevou 120 Kč). Vstupenky lze dále zakoupit online v předprodejních sítích Ticketportal a Ticketstream. Více na www.divadloponec.cz.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.