Share |

V pořadu Radio 1 On Stage se představí Sóley a Never Sol

V úterý 22. října ve 22:00 pořad Radio 1 On Stage odvysílá záznam koncertu islandské zpěvačky Sóley a domácího projektu Never Sol. Vystoupení proběhlo letos v květnu v pražském klubu MeetFactory. Domácí publikum mělo původně zažít živou premiéru Sóley už loni v červnu - bohužel islandský dvojkoncert Sóley/Sin Fang oba umělci na poslední chvíli zrušili a Sóley poté přijela do Prahy až letos v květnu.
 
Islandská dream-popová zpěvačka Sóley Stefánsdóttir začínala v druhé polovině „nulté“ dekády v indie folkovém kolektivu Seabear coby klávesistka. V roce 2010 ale na popud šéfa berlínského labelu Morr Music Thomase Morra vydala Sóley první EP vlastních kompozic pod názvem „Theatre Island“, po necelém roce následovala zatím jediná dlouhohrající deska „We Sink“. Od té doby její věhlas díky silným songům a procítěným koncertům roste a do Prahy přijela již jako svébytná hvězda.
 
Projekt Never Sol, alter-ego domácí talentované zpěvačky, klavíristky a skladatelky Sáry Vondráškové vydal letos v září debutové album Under Quiet. Deska, na níž nechybí podmanivá balada “Lay Down” z filmu Davida Ondříčka “Ve stínu”, zaujme na první poslech svébytnou kombinací elektroniky a živých akustických nástrojů, stejně jako neotřelou a zajímavou prací s vokálem.
 
Webové stránky Sóley: www.soleysoley.com
Webové stránky Never Sol: www.neversol.cz
 
ZÁZNAM KONCERTU SÓLEY A NEVER SOL RADIO 1 ODVYSÍLÁ V ÚTERÝ 22. ŘÍJNA 2013 VE 22:00 V RÁMCI POŘADU RADIO 1 ON STAGE.
 

V dalších vydáních pořadu Radio 1 On Stage uslyšíte:
5.11.2013 - CRYSTAL FIGHTERS (koncert z 24.5.2011, Praha – MeetFactory)
19.11.2013 – PARIS COMBO (koncert z 12.4.2013, Praha – Palác Akropolis)

http://www.radio1.cz/onstage


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.