Share |

Monika Načeva a Vložte kočku budou headlinery hudebního programu Be Twenty One v NoD

foto: PR

Legendární pražský klub ROXY pořádá od 21. října ve spolupráci s Experimentálním prostorem NoD velkolepou oslavu 21. narozenin klubu - festival BE TWENTY ONE. Program slibuje pestrý týden plný koncertů, výstav, divadel a performancí. Souběžně s hudebním programem v klubu Roxy proběhne v prostoru NoD několik koncertů a parties, na nichž se předvedou špičková jména české hudební scény. Headlinery hudebního programu v NoD bude vystoupení Moniky Načevy a Justina Lavashe 26. října a v pátek 25. října koncert jedné z nejosobitějších českých kapel současnosti – formace Vložte kočku. Vedle nich hudební program nabídne řadu Djs, kteří vystoupí každý den po hlavním programu.
 
Monika Načeva se do Experimentálního prostoru NoD vrací po několika měsících. V polovině května letošního roku zde pokřtila své nové album Milostný slabiky, na němž spolupracovala s kytaristou Justinem Lavashem. Načeva opět zhudebnila verše, tentokrát české básnířky Sylvy Fischerové.
 
,,Roxy je moje divoké mládí, v 90. letech můj nejoblibenější  klub, v těch letech v podstatě i má domovská scéna pro live koncerty desky Nebe je rudý. Tam jsem ji křtila. Tam patřila.  Uběhlo 13 let a já se vrátila zpátky, nad Roxy do NoD, kde jsem pokřtila svoji zatím poslední desku Milostný slabiky. Měla jsem stejně silný zážitek jako tehdy. Mám ráda ducha tohoto místa,” vysvětluje svůj vztah k prostorům Roxy a NoD Monika Načeva.

Vložte kočku je jedna z nejosobitějších českých kapel současnosti. Svůj první koncert odehráli roku 2008 a od té doby mají za sebou kolem 150 koncertů po celé České republice a hudbu ke čtyřem divadelním představením a jednomu filmu. Roku 2012 vydala tato formace své první dlouhohrající LP TáTa, které bylo nominováno na cenu Anděl v kategorii elektronická hudba.
 
Tyto dva hlavní koncerty a hlavní večerní program BE TWENTY ONE doplní vždy řada Djs, kteří jsou s prostorem NoD spjatí – DJ Chepuchov, DJ Inkognito (Vilém Kabzan, který momentálně vystavuje v galerii Video NoD), DJ Bagira (Anežka Hošková) a DJ Ventolin.
Ve čtvrtek 24. října po představení Lovci vystoupí herečka a zpěvačka Irena Kristeková společně s pianistou Davidem Hlaváčem s repertoárem klasických jazzových standardů, šansonů a písní z muzikálů Cabaret a Chicago.
Nedělní program a celý festival pak uzavře Minestrone Zen Jazz Quartet ve složení William Valerián, Vladimír Polívka, Jan Hovorka a Ivo Sedláček / Jakub X. Baro.

Vstupenky na koncert Vložte kočku 25.10. stojí 100 Kč v předprodeji a 180 Kč na místě. Vstupenky na koncert Moniky Načevy a Justina Lavashe stojí 150 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě. Vstupenky jsou již v předprodeji v sítích SMS Ticket, Ticketportal a každý všední den od 16 do 20 hodin v NoD.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.