Share |

Kultovní výtvarník Rick Griffin ozdobil módu Levis

foto: Rick Griffin

Ilustrace výtvarníka Ricka Griffina, jednoho z nejvýraznějších umělců psychedelických 60. let, najdete na tričkách, mikinách a šortkách značky Levi’s®. Aktuální podzimní kolekce je inspirovaná grunge scénou 90. let ve Venice Beach, proto volba padla na grafickou ikonu, jejíž dílo je úzce propojeno se skateovou a surfařskou scénou jižní Kalifornie. Trička mohou být i skvělým dárkem, protože obsahují sadu placek a nášivek.

 

Použité obrázky jsou kombinací drsného a hravého, od náčrtu oční bulvy na mořské vlně přes karikaturu auta plného surfů až po plakáty s texty v zářivých barvách. Návrháři Levi's®vybrali společně s Idou Pfefferle, vdovou po Griffinovi, záměrně méně známé ilustrace.

 

Griffin se narodil v roce 1944 v plážové komunitě Palos Verdes a postupně se stal jedním z předních psychedelických umělců. Jeho osobitý styl se uplatnil na řadě plakátů, obalů desek (např. pro Grateful Dead), časopisů, undergroundových komiksů a dalších artefaktů, a stále inspiruje mladé generace celého světa.

 

levi.com

facebook.com/levis


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.