Share |

Festival studentských divadel proběhne na konci října už potřetí v Celetné

foto: pořadatel akce

V době podzimních prázdnin (28. - 30. října) se už potřetí potkají studentské divadelní soubory z celé republiky na prestižní adrese v centru Prahy. Festival studentských divadel v Divadle v Celetné, pořádaný uměleckou skupinou OLDstars, tentokrát představí například vítěznou inscenaci Jiráskova Hronova KYTICE divadelního souboru Korek. Dvou repríz se dočká i čerstvá inscenace OLDstars – Mayenburgova TVÁŘ V OHNI.
 
Celkem na festivalu odehraje 8 souborů 14 inscenací.
 
,,Letos se snažíme zaměřit svou pozornost mimo jiné na úspěchy souborů v rámci festivalu Jiráskův Hronov. Jako hlavní tahák jsme pozvali Divadelní soubor Korek, jehož adaptaci KYTICE K. J. Erbena zařadil Jan Šotkovský mezi TOP 6 letošního ročníku. Již tradičně dorazí do Prahy také olomoucký Slovanský Tyátr, který před dvěma lety vystoupil v Celetné s inscenací MARYŠA L. P. 2011, taktéž úspěšně uvedenou na tehdejším Hronově,“popisuje základní dramaturgickou linku festivalu mluvčí projektu Daniel Brátka.

Program, stejně jako v předešlých ročnících, doplní nově vzniklé inscenace Hereckého studia OLDstars, jmenovitě ETTY - deník, BE WILDE!, NÁVŠTĚVNÍ DOBA, VRAŽDY PODLE ABECEDY a VZPOURA MOZKŮ.
 
Specialitou letošního ročníku festivalu jsou první dvě reprízy v srpnu premiérované Mayenburgovy TVÁŘE V OHNI, která vznikla v koprodukci umělecké skupiny OLDstars a Divadla v Celetné. Reprízy budou odehrány hned první den festivalu, 28. října – a to v 19:00 a ve 22:00 hodin. ,,Kromě TVÁŘE V OHNI odehrají OLDstars v Celetné ještě SLUŽKY v režii studenta DAMU Martina Satoranského a PÍSKOVIŠTĚ pod režijním vedením absolventa písecké FAMO Petra Smyczka,“ doplňuje Brátka.
 
V rámci festivalu se uskuteční také jedna premiéra. Studenti Divadelní fakulty Akademie múzických umění v režii Markéty Bodoríkové poprvé představí publiku experimentální inscenaci na motivy hry Maurice Maeterlincka SLEPCI.

Znovu se na festival vrátí také divadelní soubor Nepřijatelní, tentokrát s inscenací textu Arnošta Goldflama Dámská šatna. ZUŠ Jakuba Jana Ryby pak po loňském Poprasku na laguně zahraje komedii A do pyžam! Marca Camolettiho. Hosty třetího ročníku festivalu budou s inscenací MARYŠA členové divadelního ateliéru, který funguje pod záštitou DDM Ulita na Praze 3.

Kompletní program a další informace o festivalu je možné nalézt na www.oldstars.cz.

Vstupenky jsou k zakoupení v pokladně Divadla v Celetné (Celetná 17, Praha 1), nebo na www.divadlovceletne.cz.

Cena vstupenek:
100 / 150 Kč
TVÁŘ V OHNI: 150 / 250 Kč
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.