Share |

Kdo jsme

Jsme traviči nudy, profánnosti a konformity. Když zahlídneme šedou myš, saháme pro píšťalu a jdeme se projít k řece. Uprostřed bohaté hostiny odmítáme oschlý chlebíček. Kopnutím otvíráme okno a větráme žluklý vzduch. Natahujeme ruce a pomáháme vstát slabonohým, vítáme čaroděje tvořivosti, třebaže jsou střihorucí. Radost exploduje v kohoutích barvách, šedo-mrtvá tma se rozjasňuje.

Jsme tady, jsme živí, jsme Proti šedi!

 

 
 

PRO INZERENTY:

CENÍK inzerce (pdf)

Kdo jsou naši klienti a co o nás říkají? Proč inzerovat u nás? Přečtěte si zde.

DALŠÍ INFO PRO INZERENTY JE V SEKCI INZERCE

 

KE STAŽENÍ:

LOGA

BANNERY

ČTVEREČKOVANÝ PAPÍR

LINKOVANÝ PAPÍR

-

 

Provozovatel: PROTIŠEDI s.r.o., Praha

E-mail: protisedi@protisedi.cz

Twitter: twitter.com/protisedi

Facebook: www.facebook.com/nesedi www.facebook.com/protisedi

Instagram: www.instagram.com/protisedi

Google+: gplus.to/protisedi

 

RSS feed

E-MAILOVÝ NEWSLETTER zde

-

O TOMTO WEBU:

Všechna práva vyhrazena. Žádná část těchto Stránek nesmí být reprodukována anebo vysílána v jakékoliv podobě a jakýmkoli způsobem, elektronickým nebo mechanickým, včetně fotokopií a zvukových záznamů, ani jiným informačním a reprodukčním systémem, bez předchozího písemného souhlasu Provozovatele.
Pokud chcete převzít některý z našich článků či ho použít při výuce apod., napište nám, dohodneme se na podmínkách!
Redaktor

Zpívá v Sunshine, dělá parties, vysílá v rádiu a píše i pro náš web. Provozuje recenzní blog NA KOMORU: www.facebook.com/NKMREVIEWS
Osobní stránka: www.facebook.com/sunshine.trash

Náš nový psavec, milovník dobré hudby.

- překlady - hudba - rozhovory
fotograf a autor
Přispěvatel

Autor stručných i obsáhlých textů o hudbě a filmu.
 
1969
Brno
Dělník práva, bývalý člen pohřební kapely a fotograf

fotograf a redaktor

CZ:
Narozen v roce 87. Miluje architekturu, která je pro něj víc, než jen umění. Proto se ve fotografii věnuje hlavně jí! A taky designu. Svým okem hledá zajímavé kompozice a čeká, až si jednou užije svých 15 minut slávy, jak říkal jeho oblíbený umělec Andy Warhol. 
EN:
Adam Ježek was born in January 87. He likes architecture, which he considers as something more than only art. That’s why he is taking photos of architecture and design predominantly. Adam seeks interesting compositions and he is still waiting for his 15 minutes of fame, like Andy Warhol – Adam’s favorite  artist said. 
 
facebook: Adam Ježek
facebook : Adamart
 

Holka z Moravy, ktera se před lety shodou okolností a náhod dostala do Prahy. Od té doby se tu snaží žít vlastní snesitelnou lehkost bytí...
"Baví mě vše, co povznáší i znepokojuje..."

Hodně čte. Recenzuje pro nás knihy. A píše o restauracích a vůbec o jídle.

Bum

Občasná dopisovatelka z Francie.

 
Občasný přispěvatel www.protisedi.cz, specializuje se na rozhovory s kapelami a herci.
 

autor článků o hudbě

"Music is THE BEST."

Oba nevystudovaní architekti s názorem lehce odlidštěným, navzdory lásce mezi pro národy hlásící se k víře přežít tento nakažlivý svět, dál snažíc se být těmi lepšími, alespoň ve vršovickém ďolíku veskrze supportujíc dělníky víry, jimi opravdu jsou. Avšak jak sami o sobě říkají, nejtřefnější pojmenovnání jejich momentální mise je: Prodavači životního štěstí.

Dzyng a jang / síla a výdrž / pádlo a ka(o)pačka
http://www.facebook.com/dzyntarekubii
dzyntare.kubii@gmail.com

Příležitostná příspěvatelka

Hodně cestuje a posílá nám fajn postřehy!

Zamilovala se do bubnů a nového cirkusu, vyrostla na zvuku motorů závodních aut, s nadšením vzhlíží k zajímavým stavbám a smeká před každým, kdo něco umí. Coby bývalá plavkyně má široký záběr, díky capoeiře si už dávno nemyslí, že něco nejde, a jako celoživotní pankáč a plnobarevná matka pěti děti netuší, jestli je zrovna za noc nebo den - natož který, protože se přece maká furt.

Občasná přispěvatelka

 
Narozena v Německu. Když zrovna necestuje, žije v Praze. Věnuje se film-makingu (Kingston University London, New York Film Academy) a tvůrčímu psaní (Literární akademie Josefa Škvoreckého). A stejně jako Lewis Carroll je schopná i ona do rána uvěřit až šesti nemožnostem a bojovat proti šedi. Všemi svými smysly.

 

Příležitostný přispěvatel

Příležitostně k nám píše články o letectví, můžete ho také slýchat v hitparádě na Radiu 1.
Na novém webu čtěte jeho reportáž tady!

Fotograf

J5 fotí, obzvláště se vyžívá v rapu, prazvláštní obcesi má ve sledování a dokumentování mejdanů. Všechny jeho vizuální výstupy jsou ke shlédnutí na webu, dále spolupracuje s boombap.cz, Rooftop magem. Jeho fotky se objevovaly ve Street magu, XMAGu, F!ltru a dalších hudebních periodikách.

Aka Deerkerol. Pravá ruka šéfredaktorky, fotografka a bloggerka.
Hudba, móda, rozhovory

Anketa zde

Blog:

http://deerkerol.blogspot.com

http://deerkerol.tumblr.com

Bloggerka

"Prádelní šňůrou spojená s Holandskem, čas na odstřihnutí, protože uzel se dá taky udělat. Doma je doma, ale nezjistíme to líp, než tisíc kilometrů daleko. Myslet, dívat, číst (hlavně body language), dávat, brát, jezdit a vracet. Syndrom maloměšťáka, ale s tím se dá taky fachat. Mějte se rádi. Sebe hlavně."
http://lucytha.blogspot.com/
 

Redaktor & fotograf. Má rád hudbu, film a divadlo.
facebook: facebook.com/hnamare
twitter: twitter.com/MarekHnatiak
last.fmlast.fm/user/hnamare

Redaktor

*1984, bezdětný, bezcitný, beznadějný. Ve volném čase se věnuje dobré whiskey, chovu mořských koníků a pečení ovocných koláčů.

autor textů o hudbě a filmu

Student dramaturgie a scenáristiky na Filmové akademii Miroslava Ondříčka v Písku. Pohodlný fotograf (www.martinsynek.eu). V roce 2014 vydal básnickou sbírku Vody narkomanie a tichého šílenství. Na Proti šedi píše převážně o filmu a hudbě. Mimo to se snaží být i literárně aktivní.
E-mail: martinsynek2@gmail.com, FB: Martin Synek, IG: @martinsynek, @daylightbysynek

Redaktorka

When I was a child I caught a fleeting glimpse / Out of the corner of my eye / I turned to look but it was gone / I cannot put my finger on it now / The child is grown the dream is gone.

 
redaktorka & fotografka
Čte – kouká – fotí – chová – poslouchá – prožívá – tancuje – vaří – cestuje – sportuje – kutí.
e-mail: michaela.prochazkova@protisedi.cz

Přispěvatelka

Cestuje do dálek, píše a fotí.

Spolupracující lékař

MUDr. Přemysl Procházka odpovídá čtenářům v naší venerologické poradně.
Má za sebou dlouholetou praxi v oboru kožního lékaře. Je členem venerologické sekce České dermatovenerologické společnosti. Po ukončení lékařského studia úspěšně absolvoval základní i nadstavbovou atestaci z oboru dermatovenerologie.. Jeho vysokou odbornost dokládá fakt, že je držitelem nejen licence pro vykonávání samostatné privátní praxe v dermatovenerologii, ale též licence pro vykonávání funkce primáře v nestátním zdravotnickém zařízení v tomto oboru. Od ledna 2007 je vedoucím lékařem venerologické ambulance Lidická 30 spadající pod nestátní zdravotnické zařízení MEDICENTRUM Beroun s.r.o..  Věnuje se též publikační činnosti, kdy lze jako příklad uvést články "Zdravotní rizika u osob v pornobyznysu z pohledu venerologa" , "Chlamýdiové urogenitální infekce"  a "Syfilis a gravidita ", které byly publikovány v Lékařských listech v průběhu posledních dvou let. Nedílnou součástí jeho práce je rovněž přednášková činnost. Vystoupil na Pečenkových epidemiologických dnech v  Jihlavě v září 2009 s přednáškou "Alarmující počet výskytu primární syfilis u rizikové populace" , při Klinických konferencích nemocnice Kladno se věnoval tématům  "Konzervativní léčba Condyloma accuminatum" a "Nádorové onemocnění zevního genitálu".

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.