Share |

Nová díla umělce DeafMessAngera představí výstava Connected v pražské galerii Tribo

foto: PR

Nová díla umělce DeafMessAngera představí výstava Connected v pražské galerii Tribo
 
KDY: vernisáž ve středu 25. září v 17 hodin
(výstava je dále otevřena do 4. ledna 2014)
KDE: galerie a tetovací studioTribo, Lidická 8, Praha 5
 
Výstava více než patnácti nových děl z volné tvorby umělce DeafMessAngera nazvanáConnectedbude zahájena v galerii Tribo v Lidické 8 ve středu 25. září v 17 hodin. Všechna DeafMessAngerova díla jsou recyklovaná a dle jeho vlastních slov doslova „vyrobená z Prahy“ a jejího odpadu. K vidění budou jak obrazy zarámované do starých použitých rámů, tak motivy nastříkané na knihy a kachlíky složené z jednotlivých fragmentů, které působí jako „vydlážděné“. DeafMessAnger je známý především díky svým kultovním diářům a blokům, která povýšil na umělecká díla, v současné době se dají zakoupit v galeriích a knihkupectvích doslova po celém světě.
 
Nová vystavená díla bude možné na výstavě v Tribu zakoupit, stejně jako nejnovější kolekce kultovních DeafMessAngerových ručně vyráběných diářů na rok 2014 a limitované série plakátů k výstavě. Vstup na vernisáž i výstavu, která je pro veřejnost otevřena do 4. ledna 2014 od pondělí do pátku od 10 do 20 hodin a v sobotu do 17 hodin, je zdarma.
 
Nalezené fošny, staré kusy tapet, ale i knihy nebo dlaždice. Všem těmto zapomenutým předmětům dodává DeafMessAnger nový život tím, že na ně technikou sprejování přes ručně vyrobené šablony přenese obličeje slavných hereček i postavy anonymních mužů a žen, výjevy ze života ve městě nebo dokonce ze starých fotoalb či časopisů, které našel někde opuštěné a pohozené při svých cestách Prahou. „Vždycky svým zahraničním přátelům říkám, že moje díla nejsou made in Prague – vyrobena v Praze, ale made from Prague – vyrobena z Prahy,“ říká ke vzniku svých děl DeafMessAnger. „Všechny jejich části – rámy, podklady, na které stříkám, i samotné šablony, jsou věci, které Praha doslova vyplavila na povrch a já je našel nebo viděl použité někde na ulici, vše je tedy recyklované,“ dodává autor. Motivy přitom DeafMessAnger nastříká vždy tak, aby vynikl materiál, na kterém jsou nasprejované. Vzniká tak působivávazba mezi přiznaným starým podkladem, jeho omšelostí a následnou „recyklací“ v podobě nastříkaného obrázku. Díla složená ze starých knih, z nichž se skládá například výjev s anonymní kráskou držící zbraň, odkazují ke kolážím či dlažbě na ulicích, obrázky komunikujících hlav poskládané z kachlíků, zase evokují jakýsi pouliční street-artový komiks. Ve všech dílech je přítomna esence města a jeho anonymity ve své nejryzejší podobě, díky nalezeným materiálům ale takéotisk historie konkrétního člověka. Podobně je tomu také u kultovních ručně vyráběných DeafMessAngerových diářů, skicáků a zápisníků, které lze v rámci výstavy v Tribu zakoupit. Mezi jejich stránky autor vkládá výstřižky ze starých novin, zažloutlé podací lístky, staré fotografie a jiné nahodilé vzpomínky na doby dávno minulé zahalené tajemstvím, u nichž se již nedozvíme, komu dříve patřily. Desky diářů zdobí šablonami různorodých motivů a detailů, ať již postav, ptáků či očí, které ho vizuálně zaujaly.
 
Tribov pražské Lidické ulici je především tetovací a piercingový salón aprovozuje po vzoru světových concept storeů ve svých prostorách galerii již od roku 2005. Ta od svého vzniku představila české veřejnosti například díla německého grafického studia Bongout, výtvarníka Luďka Peška Pachla, grafika Štěpána Adámka či charitativní výstavní projekty Childhood Heroes a 23 boards. Součástí Triba je také obchůdek s limitovanými sériemi oblečení a doplňků, jako je třeba značka Sailor Jerry s designy průkopníka old school tetování Normana „Sailor Jerry“ Collinse. Nechybí také legendární neformální oblečení stylu workwear Dickies či sanfranciská skateboardová móda Rebel8 ovlivněná estetikou grafitti a tetování s ikonickými designy od Mikea Gianta. Lety prověřenou klasiku zde zastupují bretaňská námořnická trička z bavlny Armor Lux či odolné a nepromokavé messengerovské tašky značky Chrome na kolo, volný čas nebo do práce. K dostání jsou zde také publikace o tetování, sítotisku, skateboardingu, hudbě, designu a umění včetně limitovaných a číslovaných sítotisků od vybraných umělců, jako je třeba Vladimir 518, Hza Bažant, Ktaiwanita nebo Michal Škapa. První studio Tribo s tetovacím, piercingovým a vlasovým salonem bylo otevřeno v roce 1998 v Klimentské ulici v Praze 1. Studia Tribo jsou vyhledávána pro svoji profesionalitu, diskrétnost a dlouhodobou praxi v oblasti tetování a piercingu, pravidelně zde hostují renomovaní zahraniční tatéři a za dobu své existence získala více než čtyřicet ocenění z mezinárodních tetovacích soutěží. Aktuálně lze v Tribu využít také laseru na odstraňování nebo zesvětlování starých, nepovedených a amatérských tetování, díky kterému tetování zmizí úplně, nebo je lze bez problémů překreslit jiným motivem bez nutnosti zvětšování nebo začerňování potetovaných ploch.

Více na www.tribo.cz a www.deafmessanger.com


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.