Share |

Marc Jacobs udělal pro LV fetišistický šperk

foto LV

 
Pro dámskou kolekci podzim/zima 2011-2012 se Marc Jacobs rozhodl zpracovat záhadou zahalené téma módy a fetišismu.
„Fetišismus má také pozitivní aspekt: kromě iracionální fixace na nějaký objekt nebo posedlost jím, toto slovo znamená také závazek a disciplínu,“ vysvětluje Jacobs.
 
Louis Vuitton nyní představuje limitovanou edici pěti přívěšků Charms fetiche, kterými skládá hold nádherným doplňkům, jež se objevily na přehlídkovém mole při prezentaci letošní kolekce. Doplňky byly vybrány s cílem zvýraznit atributy fetišismu: dominanci/submitivitu a bondáž. Minimalistická disciplína fetišistické módy se odráží ve střídmosti vybraných materiálů: dva přívěšky tvaru fetiš masky, jeden ze žlutého zlata a druhý z bílého zlata s diamanty, přívěšek ve tvaru čepice, další ve tvaru želízek a poslední ve tvaru boty – všechny ze žlutého zlata.
 
Další charakteristikou fetišismu je posedlost detailem – všechny přívěšky jsou věrnými miniaturami a jejich proporce jsou v přesném poměru k doplňkům z módní přehlídky. Vojenská čapka nese vzor Monogram,  v masce si všimneme velmi jemně propracované šňůrky; spony, jazyk a dokonce i podrážka s logem jsou zase pozoruhodnými a věrnými detaily na přívěšku ve tvaru boty.
 
Tato limitovaná edice přívěšků bude v prodeji od listopadu 2011.
„Želízka“ - Žluté zlato, 2 200  euro
„Maska“ - Bílé zlato, žluté zlato a diamanty, 8 500  euro
„Bota“ - Žluté zlato, 3 500  euro
„Čapka“ - Žluté zlato, 3 200  euro
„Maska“ - Žluté zlato, 2 900  euro
 
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.