Share |

Louis Vuitton: stane se kabelka Speedy Bandoulière novým kultem?

foto Louis Vuitton

 

Speedy je kultovním modelem značky Louis Vuitton. Tato kabelka se zrodila ve 30. letech, stejně jako Express, v době, kdy svět objevoval nové, rychlejší způsoby cestování, a její tvar, zcela v duchu tehdejší éry, elegantně kombinuje styl a praktičnost.

Od svého vzniku slouží Speedy jako nepostradatelná kabelka do města – je prostorná, ale ne příliš velká, ženská, ale ne příliš koketní, nevtíravě elegantní a sofistikovaná.

V dnešní době Speedy zosobňuje také unikátní savoir-faire značky Louis Vuitton – potahované plátno. Materiál, který je jedinečně měkký a odolný, lehký a voděvzdorný, zdokonalovaný již déle než 150 let, s lemem z tradiční hověziny, pečlivě vybírané a přírodně činěné. Kůže časem získává sytě jantarovou patinu. Ucha tašky, které nesou název Toron (z latinského výrazu pro ‚provázek‘), jsou ručně šitá a velmi pohodlná do ruky. I důmyslné detaily – malý mosazný zámek, probarvení hran – jsou pro značku Louis Vuitton typické.

Speedy má nyní nové alter ego: Speedy Bandoulière z plátna Monogram. Tento dlouho očekávaný nový model je stejně módní, ještě o něco praktičtější a vůbec poprvé se nabízí s odepínatelným popruhem přes rameno z přírodní hověziny, jehož délka se dá upravit. Speedy Bandoulière se bez problémů přizpůsobí nárokům moderního života ve městě i mimo město.

Speedy Bandoulière je praktická i elegantní a dá se nosit na mnoho způsobů – ležérně přes tělo, elegantně přes rameno i tradičně v ruce nebo na předloktí. Popruh přes rameno se při nošení v ruce či na předloktí stává zajímavým detailem. Čtyři velikosti a mnoho variant, v nichž se tento model nabízí, ještě více rozvíjejí nadčasovou atraktivitu Speedy.

Speedy a Speedy Bandoulière. Jedno srdce, dva styly: kultovní klasika a žhavá novinka.

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.