Share |

Leonard Cohen nahrál nové album, vyjde v lednu pod názvem Old Ideas

Nová deska po 8 letech

 
 
Deset písní alba se dotýká několika nejtěžších svízelných situací lidské existence - vztahu k transcendentní bytosti, lásky, sexuality, ztráty a smrti. Bezpochyby nejvíce otevřené duchovní album umělce je dílem inspirujícím k větší míře soucítění a lidské slušnosti.
 
Nahrávání Old Ideas začalo v lednu 2011, ale mnoho písní i textů vznikalo po dobu mnoha předchozích let. Rané verze dvou skladeb z alba "Amen" a "Lullaby" byly původně nahrány v roce 2007 a další rané verze písní "Lullaby" a " The Darkness" zazněly během Cohenova nedávno dokončeného vyprodaného světového turné.
 
Fanouškům se dostalo od Cohena další malé nápovědy, co by měli od alba očekávat, když přijímal ve Španělsku ocenění Principe de Asturias Prize za literaturu v říjnu 2011.
"Jak stárnu,chápu, že s tímto hlasem přicházejí instrukce. A instrukce byly tyto... Nikdy nelamentovat nenuceně... A pokud má člověk vyjádřit tu velkou nevyhnutelnou porážku, která čeká nás všechny, je třeba tak činit v přísných mezích důstojnosti a krásy."
 
Na produkci alba Leonarda Cohena se podíleli Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders a Dino Soldo. Jako vokalistky doplňují baryton Leonarda Cohena na albu Old Ideas výjimečné zpěvačky Dana Glover, Sharon Robinson, The Webb Sisters (Hattie a Charley Webb) a Jennifer Warnes. Návrh obalu alba a kresby jsou dílem Leonarda Cohena.
 
OLD IDEAS - SEZNAM SKLADEB:
Going Home
Amen
Show Me The Place
The Darkness
Anyhow
Crazy To Love You
Come Healing
Banjo
Lullaby
Different Sides
 
 
 
Cohen se v roce 2008 až 2010 vrátil na koncertní pódia, kde odehrál 247 koncertů v 31 zemích, které vidělo dva milióny diváků. London Daily Telegraph prostě napsal, že každé jeho vystoupení je "výjimečným večerem hudby" a BBC prohlásilo, že "hlas Leonarda Cohena je jednoduše nadpřirozenou silou."
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.