Share |

Vyhlašuje se Czech Jazz Contest 2014. Soutěž mladých jazzových kapel a sólistů

foto: pořadatel akce

Reduta Jazz Club Praha a Česká jazzová společnost za podpory Music City uvádějí další ročník soutěže mladých jazzových kapel a sólistů CZECH JAZZ CONTEST 2014, která odstartuje 18. února prvním soutěžním večerem a skrze další semifinálová kola vyvrcholí v březnu finálovým večerem a slavnostním vyhlášením těch nejlepších.
 
CZECH JAZZ CONTEST 2014 letos představí již třetí ročník netradičního hudebního klání na pódiu jazzového klubu Reduta. Ti nejlepší mladí hudebníci opět dostanou svou jedinečnou šanci prosadit se ve slavném klubu před odbornou porotou a zařadit se mezi finalisty a vítěze předchozích ročníků, kteří se dnes mohou pyšnit úspěchy i na mezinárodní hudební scéně (např. Jan Steinsdörfer Trio (CZ), Pitch Bender (CZ), Jan Fečo Quartet (CZ), Quattro Formaggi (CZ), Biotone (PL), Mocca Malacco (CZ), Switch On Quintet (PL), Ring Trio (D) a mnoho dalších, z nichž někteří s radostí usedají do lavice poroty a hodnotí své mladší následovníky).
 
CZECH JAZZ CONTEST navazuje na tradici velmi úspěšné mezinárodní soutěže Junior jazz, pořádané do roku 2009. Tato dnes již legendární soutěž měla v naší zemi třináctiletou tradici v jejímž rámci se mohla pochlubit nejen vynikající soutěžní účastí, ale také řadou významných českých a zahraničních osobností jazzové hudební scény, které se staly členy odborné poroty – kontrabasista Elias Bailey (USA), klavírista a zpěvák Freddy Cole (USA), kytarista Randy Napoleon (USA), pianista Karel Růžička (CZ) a mnozí další. V této tradici pokračujeme i při skládání poroty Czech Jazz Contestu, a tak se v ní loni objevily takové jména jako na americkou Grammy nominovaný pianista Brian Charette, český saxofonový talent Ondřej Štveráček, či kytarový mág Libor Šmoldas. Ani letošní ročník nebude v tomto ohledu výjimkou. Z hlediska nezávislosti a objektivity poroty však prozatím ponecháme jména, která se v porotě představí na letošním ročníku, v utajení.
 
CZECH JAZZ CONTEST je jedinečný souboj mladých osobností nejen českého jazzu, primárně určený pro začínající hudebníky a studenty, avšak svým charakterem a doprovodnými akcemi je přitažlivý i pro širokou veřejnost. Cílem akce je zviditelnění mladých českých a zahraničních kapel formujících se zejména na konzervatořích a uměleckých školách a rovněž přiblížení kvalitní jazzové hudby jejich vrstevníkům, a to atraktivní formou soutěže ve stylových prostorech Reduty.
 
www.redutajazzclub.cz // www.czechjazzcontest.com/2014
 
- - -
 
CENY
·         vítěz Czech Jazz Contest obdrží cenu ve výši 25 000 Kč
·         první tři místa získají samostatný večerní koncert v jazzovém klubu Reduta
·         vítězná kapela dostane možnost vystoupit na 36th INTERNATIONAL JAZZ FESTIVAL PRAHA pořádaném uměleckou agenturou Pragokoncert Bohemia a.s.
·         DIVÁCKÁ CENA pro nejoblíbenější kapelu publika
·         nejzajímavější kapela získá cenu MUSIC CITY LIKE
·         SLEVOVÝ KÓD na zboží Music City pro každého přihlášeného
 
PRAVIDLA CJC 2014
·         soutěže se mohou zúčastnit mladé kapely z ČR i ze zahraničí
·         soutěžit nesmí žádný hudebník, jehož věk přesáhne v průběhu konání soutěže 30 let
·         porota ze zaslaných nahrávek vybere semifinalisty a vyzve je k účasti v některém ze semifinálových kol
·         semifinále se musí kapely zúčastnit ve stejném složení, jako na soutěžních nahrávkách
·         soutěžící vystoupí před porotou ve čtyřicetiminutovém programu
·         Music City poskytne zkušebnu pro každého finalistu
·         odborná porota vybere vítěze a může udělit ceny pro nejlepšího sólistu, nejlepší původní kompozici nebo aranžmá
·         soutěže se nemůže zúčastnit žádná z vítězných kapel z předchozích ročníků soutěže Czech Jazz Contest
 
 
PŘIHLÁŠKY
·         přihlášky do soutěže zasílejte e-mailem na adresu contest@czechjazzcontest.com nejpozději do 3.2. 2014. Mp3 nahrávka (i amatérské kvality) musí obsahovat 3 skladby kontrastního charakteru zahrnující alespoň jeden jazzový standard či bluesovou skladbu
·         společně s nahrávkou zašlete název kapely, nástrojové obsazení, jména členů skupiny spolu s datem narození, telefonní kontakt na zástupce hudebního souboru a emailové spojení na všechny členy kapely pro zařazení do ceny Music City Like
 
Soutěž CZECH JAZZ CONTEST bude zahájena 18. 2. 2014 v jazzovém klubu REDUTA v Praze.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.