Share |

Kultovní film Gympl pokračuje. Vejška jde do kin 23. ledna 2014

foto: pořadatel akce

Kultovní film Gympl pokračuje. Vejška jde do kin 23. ledna 2014
Film pokračuje vyprávěním o Petru Kocourkovi (Tomáš Vorel jr.), který se hlásí na katedru grafiky na UMPRUM, kam přijímají jen pár vyvolených. Už jednou ho nevzali a profesor Slanina (Jakub Kohák) je nekompromisní. Na školu se hlásí i krásná Julie (Eva Josefíková), do které se Kocourek bezhlavě zamiluje. Michal Kolman (Jiří Mádl) studuje VŠE, ale místo přednášek a seminářů ho zajímají jen spolužačky a rychlá auta. Zkoušky a zápočty řeší podvodem nebo úplatkem či pomocí svého vlivného otce (Jan Kraus). Kocourkova matka (Zuzana Bydžovská) se dávno vzdala představy, že její syn bude studovat něco pořádného, zatímco paní Kolmanová (Ivana Chýlková) svého synka neustále vydržuje a hýčká. Oba kluky spojuje už od gymplu ilegální malování graffiti. Na pražských střechách, nádražích a v podchodech zažívají divoká dobrodružství. Při jedné noční honičce je Kocourek dopaden… Hudba a rap Mika Trafika a Vladimira 518, strohé herectví, dynamická kamera, tajemná noční zákoutí – to vše dává Praze autentickou podobu.
 
TRAILER K FILMU: http://youtu.be/uyHX1a9rRpw
 
Na skok k filmu Gympl
Vejška je volným pokračováním diváckého hitu Gympl, který v kinech vidělo více než půl milionu diváků. Kultovní Gympl se stal dokonce legálně nejvíce stahovaným filmem roku 2007, ve kterém měl i premiéru. Díky velkému diváckému ohlasu a obecně příznivému přijetí Gymplu se tvůrci sami začali zajímat o to, co by se po skončení gymplu mohlo s jejich hrdiny dít.
 
Z Gymplu na Vejšku, hudba a rap
Hrdinové Vejšky Kocourek (Tomáš Vorel jr.) a Kolman (Jiří Mádl) jsou dospělejší a podle tvůrců je film realističtější. Přestože jí humor nechybí, je Vejška dramatičtější, kamera rychlejší. V širokoúhlém obrazu dostává více prostoru i Praha magická. Současné vyznění filmu se režisér rozhodl neponechat náhodě a na filmu spolupracoval přímo s lidmi z reálné graffiti scény. Scénář tak napsali společně český streetartista Pasta Oner a Tomáš Vorel, hudbu k filmu složil Mike Trafik, který působí také jako producent nejznámější rapové skupiny PSH.  Vladimir 518, člen PSH, je autorem rapu k filmu Vejška.
 
Nejdražší záběry, Český Lev Zuzany Bydžovské, Václav Klaus a Milan Knížák
Nejdražší záběry filmu natočili tvůrci s herečkou Ivanou Chýlkovou. „Chýlková například v jednom záběru zdemoluje Krausovu limuzínu Lancia v hodnotě dvou milionů korun. Dokázala to elegantně a napoprvé, druhé auto už ostatně nebylo k dispozici,“   říká Tomáš Vorel.   Ivana Chýlková a Jan Kraus hrají ve Vejšce opět manžele Kolmanovi, rodiče jednoho ze dvou hlavních hrdinů.  I v roli Kocourkovy matky uvidí diváci znovu Zuzanu Bydžovskou, která právě za tuto roli ve filmu Gympl získala Českého lva. Dále tvůrci obsadili nové herce. „Jako profesora ekonomie jsem si přál Václava Klause a profesora UMPRUM Milana Knížáka, ale ti to hrát nechtěli. Profesora na VŠE tak hraje David Vávra a profesora na katedře grafiky hraje Jakub Kohák,“ říká Vorel. Na hlavní dívčí roli Julii proběhl velký casting a roli nakonec získala herečka Eva Josefíková. Ne proto, že chodí s Mádlem, ale je to prostě úchvatná herečka. S jakým šarmem zahrála podmanivou mrchu, to jsem ještě v českém filmu neviděl. Josefíkovou bezesporu čeká velká kariéra,“ doplňuje Vorel.
 
Producent Miloslav Šmídmajer o Vejšce
Stejně jako u Gymplu je pravděpodobné, že Vejška bude zajímat i lidi ve věku rodičů našich hlavních hrdinů. Navíc v epizodních rolíchse ve filmu objeví David Vávra, Václav Marhoulnebo Petr Čtvrtníček,“ říká Miloslav Šmídmajer, producent ze společnosti Bio Illusion.
 
Producentem filmu je společnost Bio Illusion, koproducentem pak Vorelfilm a Česká televize. Do distribuce ho uvede EEAP.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.