Share |

SKYTH Promotion uvádí koncert post-rockového dua Lymbyc Systym

foto: PR

SKYTH Promotion uvádí
Lymbyc Systym (US) + Safety First (CZ)
sobota 9.11. 2013, začátek 19:30
klub 007 Strahov, Praha
vstupné 250,- Kč (prodej pouze na místě v den konání koncertu)
 
Nově založená promotérská jednotka SKYTH Promotion si vás dovoluje pozvat na svůj první koncert. V hlavní roli se na něm představí americké post-rockové duo Lymbyc Systym. Kapela vznikla v roce 2001 v městečku Tempe na předměstí hlavního města Arizony Phoenixu a tvoří ji bratři Mike a Jared Bellovi.

Od samého počátku stírala tvorba dvojice hranice mezi rockem a elektronickou hudbou. Post-rockové vlivy kapel jako Explosions In The Sky či Godspeed You! Black Emperor se na čistě instrumentálních nahrávkách Lymbyc Systym potkávají s ozvuky evropské IDM scény. Na Last.fm je kdosi označil za „Boards Of Canada pro děti a metalheads,“ opakovaně bývají přirovnáváni k islandským gigantům Sigur Rós, jakékoli škatulky jsou však těm dvěma těsné.

Zvuk Lymbyc Systym se neustále vyvíjí. Donedávna patřil k jejich standardní studiové i koncertní výbavě clavinet, elektrofonní klávesy značky Hohner schopné imitovat zvuk elektrické kytary. Na poslední nahrávce Symbolyst však dostaly prostor jiné klávesové nástroje, jejichž zvuk bratři Bellové kombinují s přesnou a nápaditou hrou na bicí. Deska je plná rafinovaných instrumentačních hrátek a chytlavých, optimistických melodií – v post-rocku jev značně ojedinělý.

Za zmínku stojí fakt, že album Symbolyst vznikalo na značnou dálku. Osud totiž oba bratry zavál na opačné konce zeměkoule – zatímco Jared studoval grafický design v Brooklynu, Mike proháněl gejši v Japonsku. Vziklou desku tak lze chápat i jako důkaz pevnosti hudebního partnerství bratří Bellů. Jak ostatně říká v rozhovoru pro Phoenix New Times mladší z nich Jared: „Když jste rodina, tak se vlastně nemůžete rozpadnout.“

Lymbyc Systym debutovali v roce 2006 EP Carving Glaciers. Od té doby vydali tři dlouhohrající desky, jednu desku remixů a společné EP s častými koncertními partnery, kapelou This Will Destroy You. Kromě nich vystupovali například s The Books, Broken Social Scene, Arms and Sleepers, Crystal Castles či The Album Leaf. Do Prahy přijíždějí poprvé, ačkoli už v Česku jednou koncertovali. V roce 2009 vystoupili po boku Arms and Sleepers v kopřivnickém Nora Clubu.

Při jejich pražské premiéře je doprovodí domácí post-rockový objev, uherskohradišťská skupina Safety First. Ta sice existuje už or roku 2006, teprve v posledních měsících na sebe ale strhává zaslouženou pozornost nejen v post-rockových kruzích. Zásluhu na tom má především letošní bezejmenné EP, které vyšlo též jako příloha 30. čísla časopisu Fullmoon.
 
FB EVENT: https://www.facebook.com/events/175524185968872/
událost na Last.fm: http://www.last.fm/event/3679835+Lymbyc+Systym+at+007+on+9+November+2013
webová stránka Lymbyc Systym: http://lymbycsystym.com
Stream alba Symbolyst: https://soundcloud.com/western_vinyl/sets/lymbyc-sy5tym-symb0ly5t
Safety First na Bandzone: http://bandzone.cz/safetyfirst


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.