Share |

První hvězdou letošní Letní Letné je kanadský soubor 7 Fingers

foto: pořadatel

První hvězdou devátého ročníku festivalu Letní Letná, který proběhne od 19. srpna do 2. září v pražských Letenských sadech, se stane kanadský soubor 7 Fingers, jeden z nejslavnějších nových cirkusů světa.

Při svém vůbec prvním hostování v České republice přiveze představení La Vie, které kombinuje úžasné cirkusové umění – žonglování s diaboly i tyčí, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech, odvážné skoky a neuvěřitelné fyzické schopnosti - s kabaretem, tancem a živou hudbou v podání DJ.

La Vie se odehrává v očistci fantazie, kde hříšníci padají, žonglují, šplhají, létají, zpívají a žertují, aby se dostali z pekla. Ďábelský konferenciér vládne pevnou rukou v tento soudný den. Dokonce i diváci nejsou v bezpečí, když váží jejich duše. Americký deník o divadle The Stage například o představení napsal: „Umělci s neuvěřitelnými schopnostmi, chytré nápady a choreografie, komedie, napínavá čísla a vynikající hudba.“ The Economist představení označil jedním slovem: „Úžasné…“.

Název souboru 7 Fingers se překládá jako „sedm prstů na ruce“ - jako označení pro rozdílné části, které ale při své aktivitě mají společný cíl. Jméno se vztahuje k sedmi zakládajícím členům (Isabelle Chassé, Shana Carroll, Patrick Léonard, Faon Shane, Gypsy Snider, Sébastien Soldevila a Samuel Tétreault), kteří přes různé dovednosti a schopnosti pracují na společném uměleckém poslání. 7 Fingers vznikli v kanadském Montrealu v roce 2002, jeho zakladatelé se nejdříve sešli jako herci na jevišti a postupně rozšiřovali své pole působnosti – stali se z nich režiséři, choreografové, autoři i trenéři, kteří předávají své znalosti nové generaci umělců nového cirkusu.

Vstupenky na celkem dvanáct představení jsou k dostání od 10. dubna přes e-shop na www.letniletna.cz a v síti Ticketpro, od 16. dubna přes kurýrní službu MESSENGER (také zlevněné balíčky s dodáním až do domu).

Videotrailer představení: http://vimeo.com/14214466

Více informací na www.letniletna.cz.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.