Share |

Nezapomínejme na preventivní prohlídky aneb zdraví naproti!

foto: PR

Ruku na srdce… jak jste na tom s prevencí? Ne nadarmo se říká, že prevence je půl zdraví. Na preventivní prohlídky bychom neměli zapomínat, stejně tak bychom měli mít povědomí o tom, na co vše máme nárok. Víte například, na co máte, v rámci prevence, nárok z veřejného zdravotního pojištění? Víte, jak má taková preventivní prohlídka u praktického lékaře, gynekologa či stomatologa vypadat? Víte, co je přesným obsahem prohlídky a v jakých intervalech ji můžete absolvovat?  Na všechny tyto, a mnohé další otázky, vám odpoví informativní brožurka Ministerstva zdravotnictví a Centra prevence o.s. „Nezapomínejme na preventivní prohlídky aneb zdraví naproti!“.

V týdnu od 7.10. – 11.10.2013 bude Ministerstvo zdravotnictví spolu s Centrem prevence o.s. distribuovat informativní brožurku, ve kterém se lidé dovědí o preventivních prohlídkách u praktického lékaře, stomatologa, pediatra či gynekologa. V brožurce naleznete velmi důležité informace týkající se obsahu a četnosti preventivních prohlídek.  Brožurka bude k dostání v ordinacích praktických lékařů, gynekologů a stomatologů, dále v lékárnách, mimo jiné bude brožurka rozdávána např. na 2. stupni ZŠ v rámci Výuky ke zdraví a na Krajských úřadech.

Brožurky budou dodány v omezeném množství, proto pokud nestačíte v tomto termínu vyzvednout, můžete si brožurku, po tomto datu, stáhnout na webu Ministerstva zdravotnictví na www.mzcr.cz v sekci občan/prevence, stejně tak na webu Centra prevence – www.centrumprevence.cz.

Cílemtohoto projektu je zvýšit návštěvnost veřejnosti u svých lékařů s cílem absolvovat preventivní prohlídky a především také informovat občany o tom, na co mají ze zákona nárok, co mohou čerpat z veřejného zdravotního pojištění v oblasti prevence. 

Zapojte se také, využijte toho, na co máte nárok a myslete tak na své zdraví …

Více informací naleznete na www.centrumprevence.cz a www.mzcr.cz.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.