Share |

Mariánské lázně a sport

Mimořádně čistý vzduch a příroda kolem Mariánských Lázní i v nich předurčuje toto malebné místo jak k relaxu, tak i ke sportovnímu vyžití.
 
Máme pro vás několik tipů na letní i zimní sportovní aktivity. Děkujeme serveru marianske-lazne.info za spolupráci - jejich přehledné tipy najdete na marianske-lazne.info/cz/sport!
 
 
Nordic walking
Nordic Walking vznikl v 80. letech ve Finsku. Má miliony vyznavačů po celém světě. Mariánské Lázně s epro něj skvěle hodí a nebuďte překvapeni, když ve stezkách v okolních lesích nebo přímo v městských parcích potkáte skoro víc lidí s holemi než bez nich. Pokud nemáte vlastní, dají se tu i půjčit.
 
Plavání
V hotelích bývají menší bazénky vhodné na cvičení a lehké zaplavání si třeba p ránu. Největší bazén má hotel Hvězda. Ještě větší je městský bazén v tyršově ulici, jen je tam trošku chladná voda. 
 
Skate
Mariánské Lázně mají skatepark (provozní hodiny najdete tady)
 
 
Lyže
V zimě můžete do Mariánských Lázní vyrazit i na lyže. Kolem města se můžete prohánět na běžkách, hned za lázeňskou částí pak najdete sjezdovku s vlekem, na které se často jezdí i na jaře!
 
Golf? Golf!
Zkuste Royal Golf Club Mariánské Lázně. Hřiště Royal Golf Clubu Mariánské Lázně je příkladem klasického typu skotských a irských hřišť své doby. 18jamkové hřiště leží na úpatí Slavkovského lesa, 787 metrů nad hladinou moře, převážně v rovinaté části. Vzniklo roku 1905 a je tudíž nejstarším hřištěm v ČR. Hřiště bylo založeno a slavnostně otevřeno 21. 8. 1905 anglickým králem Edwardem VII. Po přestřižení inaugurační pásky se král podepsal zlatým perem do pamětní knihy a zároveň se stal prvním zakládajícím členem klubu. Royal Golf Club Mariánské Lázně je jediný ve střední Evropě, který se může pochlubit tak významnou minulostí. Nesporným vyvrcholením historie klubu je získání práva užívat titul „Královský golfový klub“ (Royal Golf Club Mariánské Lázně) velkorysým rozhodnutím britské královny Alžběty II. v roce 2003 a následnou návštěvou Jeho královské Výsosti prince Edwarda, hraběte z Wessexu. Hřiště tvoří kompaktní jasně ohraničený areál, z nějž vybočují pouze dvě jamky dostavěné v roce 1978, aby nahradily dvě příliš krátké a stěsnané jamky původní. Greeny jsou ve srovnání s nově budovanými hřišti velmi malé, ale dobře chráněné bunkery. Hřiště je z větší části rovinaté. Na první pohled se může zdát snadné, při hře se však objeví řada nástrah, vyžadujících přesnou technickou hru. Je obklopeno z velké části jehličnatými lesy, díky čemuž je na něm příjemně i ve velmi horkých letních dnech. V mnoha místech se otevírá výhled do okolní krajiny, která je přírodní a není rušena žádnou zástavbou. Vzduch je plný kyslíku a nasycený ozónem a je proto opravdovým pohlazením pro plíce hráčů.
 
Pořád to je málo?
V Mariánských Lázních se nachází řada dalších sportovních areálů - tenisové kurtyjezdecký klub Mariánské Lázně, letní i zimní provoz skiareálu Mariánské Lázně a TJ Lokomotiva. Je tu zimní stadion s prodejnou sportovních potřeb.
 
Další informace a možnosti ubytování včetně speciálních lázeňských balíčků od více než 30 prověřených kvalitních hotelů najdete a objednáte snadno a rychle online na http://marianske-lazne-hotely.cz/ a http://marianske-lazne.info.

 
 
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.