Share |

Louis Vuitton: dámská kolekce pro sezónu jaro/léto 2012 je tu, podívejte se na fotogalerii

foto Louis Vuitton

Kolotoč pařížské módy se stal tématem a zároveň i kulisou kolekce dámské módy pro sezónu jaro/léto 2012 z dílny Marca Jacobse pro značku Louis Vuitton. Jedna po druhé sestupovaly modelky ze sněhobílého kolotoče a jeho vzpínajících se koní a bylo jasné, že kolekce Louis Vuitton pro tuto sezonu je – také podle vysvětlujících poznámek k přehlídce - o „nefalšované lásce ze života, něžnosti, radosti a lásce“.

Kolekce pro sezonu jaro/léto v mnoha směrech představovala kontrapunkt ke kolekci podzim/zima. Místo fetišismu ženskost, místo černé a tmavě modré krémové zmrzlinové odstíny a místo přísných siluet nadýchané krinolíny a peří. Nicméně v druhém plánu jsou patrné stejné základy – obě kolekce mají stejně rigorózní střihy a jsou velmi řemeslně náročné. Míra propracovanosti a řemeslné dokonalosti u aktuální kolekce je zatím snad nepřekonaná.

Anglická krajka, tradiční ženský materiál, se objevuje napříč celou kolekcí – debutuje hned u prvního celobílého modelu v podobě empírových šatů „obalených“ v organze a také přehlídku uzavírá na šatech opět empírového střihu, ručně vyšívaných pajetkami a pštrosím peřím, které vynesla Kate Moss. Anglická krajka je v kolekci všudypřítomná, objevuje se v mnoha podobách a formách – s laserovými prostřihy a zabalená do hedvábného celofánu na decentní sukni po kolena, která defilovala v kombinaci s jemňounce růžovou bavlněnou blůzkou; nebo jako detail v kombinaci s ocvočkovanou, papírově tenkou kůží na sukňovém kompletu; v černé barvě na bavlněné moto bundě v kombinaci se sukní; nebo zdobená štrasem, cvoky a velkými trojrozměrnými květinami na několika velmi ženských decentních šatech v jemně pastelových tónech. Anglická krajka se také objevuje v podobě límců z hedvábné organzy, které navazovaly na stejné límce z lakované kůže v kolekci podzim/zima, ale také na blankytně modrém overalu s tradičním vzorem Argyll, kde výplň diamantového vzoru tvoří právě krajka.

Kolekce také reinterpretuje klasické kousky pánského šatníku do podoby velmi ženských, krejčovsky mistrně zpracovaných modelů. Moto bundy jsou z luxusní exotické pudrované kůže krokodýla, svrchník s kostkovaným vzorem Prince-of-Wales s detaily z anglické krajky, vojenským stylem inspirovaná pletáž, která navazuje na první kolekci Marca Jacobse pro Louis Vuitton, se tentokrát objevuje v provedení z pastelového kašmíru s detaily opět z anglické krajky. Tvary jsou celkově zaoblené, což je patrné ve střihu rukávů i v krinolínovém efektu sukní. Nesmírná péče byla věnována i těm detailům, které nejsou vidět, jako v případě podšívky kostýmu z bavlněného tvídu, která je z hedvábného saténu.

I doplňky pokračují v tématu transformace – masky minulé sezóny se mění na diadémové čelenky, u fetiš pout jsou najednou stříbrné náramky s malými rolničkami a zvonečky. Pro Louis Vuitton tradiční zlatý kov byl tentokrát nahrazen jasným, zářivým stříbrem, které se objevuje například na přívěšcích na krk s osobními talismany – peříčkem, zvonečkem či kamínkem. Zcela v duchu ženskosti celé kolekce, několik modelek defilovalo s vyšívanými slunečníky z organzy v ruce, zatímco jiné, poté co sestoupily ze svého „koně“, za sebou zanechaly tu nejluxusnější deku z pravé norkové kožešiny se vzorem Monogram.

Kolekce bot navazuje na něžné a romantické téma: dvoubarevné pastelové pásky, průhledné vsadky, titěrné tkaničky a knoflíky – všechny tyto detaily jsou zmenšenou verzí těch, které se objevují na oblečení této kolekce. Jemný kontrast představují ostré špičky bot, některé z nich opatřené dokonce stříbrným kováním. Dominuje styl lodičky s volnou patou, rovným podpatkem, který se objevuje v různých podobách: semiš, lakovaná kůže, dokonce i krokodýl, zatímco klasické lodičky, též v elegantním tvaru se ostrou špičkou, jsou velmi luxusní, což ještě podtrhují zmrzlinově pastelové barvy ušlechtilé teletiny nebo exotika kůže aligátora.

Kolekce podzim/zima protěžovala hlavně kabelku Lockit, takže hvězdou jara a léta je logicky neméně kultovní Speedy, reinterpretovaná v měkkém a vzdušném duchu celé kolekce. Lockit z průhledného nylonového voile, které odhaluje uvnitř malou kapsičku z plátna Monogram, Speedy ze sepraného denimu, do něhož je vetkán stříbrnou nití vzor Monogram, z pudrové či bělené krokodýlí kůže. Kabelky ve tvaru košíků dostaly díky embosované a perforované metalické kůži nový luxusní punc, ale největší pozornost na sebe poutá malá večerní kabelka minaudière, zdobená mozaikou motivu Monogram z 12 500 kousků vaječné skořápky. Na výrobu tohoto klenotu je potřeba více než 600 hodin pečlivé ruční práce – důkaz péče a řemeslného umu, které byly věnovány této kolekci.
 
http://www.louisvuitton.com


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.