Share |

Kieslowski od oceánu k řece, Manon meurt odhalují debutovou desku

foto: pořadatel akce

Pódium Jazz Docku bude 12. února v rámci koncertní série klubových koncertů United Islands České spořitelny patřit především intimním hudebním náladám. Duo Kieslowski zve na koncertní repete křtu remixů a videoklipu. Ten se v prosinci z důvodu nefungujícího proudu v klubu Pilot nečekaně proměnil v akustický koncert, rakovničtí Manon meurt chtějí potvrdit renomé nového objevu domácí scény, které jim přineslo předskakování slavným My Bloody Valentine.
 
Neplánovaně odsunutý křest EP remixů Na lože fanouškům Kieslowski možná přinese neplánovaný bonus. Kieslowski se minulý týden vydali společně s Janem P. Muchowem do francouzské Bretaně, kde izolováni na venkově poblíž Atlantiku skládají a nahrávají skladby na připravované své třetí album. „S Honzou Muchowem se samozřejmě známe už déle, ale když přednedávnem přišla řeč na naše nové album, projevil nadšení a chuť se na tom podílet,“ říká zpěvačka a klavíristka Marie Kieslowski. „Jde do toho s tím, že by rád prohloubil intimitu našich skladeb. Měl jedinou podmínku: skládat budeme venku u vody. Myšleno v zahraničí a u moře. Proto jsme si pronajali dům v Bretani, do auta jsme naložili naše studio a vydali se na cestu k Atlantiku. K oceánu je to sice z domu pár desítek kilometrů, ale to už je maličkost,“ směje se zpěvačka. Do Prahy se Kieslowski vracejí až několik dní před koncertem v Jazz Docku, je tedy pravděpodobné, že na něj přenesou leccos z atmosféry Bretaně. Nové skladby předem neslibují, ale nějaké překvapení si pro fanoušky určitě schovávají: „Uvidíme, jak vše ve Francii dopadne, proto nechceme předem slibovat nové skladby. Ale možné je všechno,“ tvrdí Marie Kieslowski.
 
Mladá shoegaze kapela Manon meurt z Rakovníka čerpá z odkazu ostrovní zasněné scény první poloviny devadesátých let a nebylo proto divu, že byli loni vybráni coby předkapela pražského koncertu největších ikon této scény, irských My Bloody Valentine.  Manon meurt přednedávnem dokončili práce na debutovém šestipísňovém minialbu (příp. maxi EP, chcete-li), které kromě „starších“ (trochu paradoxně znějící termín u kapely fungující necelé dva roky), tak zcela nových skladeb. Nahrávka se na trhu objeví v digitálním formátu a v limitované edici vinylů, jak se na shoegazovou kapelu sluší a patří.
 
Ochutnávku z připravované desky Manon meurt najdete zde. Videoklip Bloky Smeče z EP remixů Kieslowski Na lože můžete vidět zde.
 
Pokud jste držiteli vstupenky z prosincového dvojkoncertu Kieslowski a Nylon Jail v klubu Pilot, máte vstup na tyto dva koncerty v Jazz Docku ZDARMA: pokud se u vchodu do klubu prokážete původní vstupenkou, obdržíte za ní volnou vstupenku!
 
Vstupenky na dvojkoncert Kieslowski a Manon meurt zakoupíte v obvyklých předprodejích nebo přímo v Jazz Docku v následujících cenových relacích: předprodej Jazz Dock: 125 Kč, sleva klienti České spořitelny: 100 Kč, předprodej Ticketpro: 150 Kč, sleva ČS 125 Kč, v den akce 150 Kč, sleva ČS 120 Kč.
 
Program Jazz Docku zde.
 
United Islands České spořitelny
19. – 21. června 2014
www.unitedislands.cz 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.