Share |

Ekologický projekt FOREWEAR pomáhá organizovat 6. Bazárek v Hub Praha

foto: pořadatel akce

Společensky prospěšný projekt FOREWEAR (dříve Výměna oblečení), který vyhrál mezinárodní soutěž Social Impact Award 2013 pořádanou Impact HUB Praha, se zabývá smysluplným využitím starého textilu a již nenošeného oblečení, které lidem leží bez využití ve skříni.
 
FOREWEAR pořádá sbírky oblečení, získané oblečení třídí a pěkné kousky dále využijí organizace jako např. Borůvka Praha o. p. s., obchůdky Sue Ryder, Pragulic a další. Nenositelné oblečení zpracuje textilní továrna na vlákna a vyrobí z něho netkanou recyklovanou textilii. Nová textilie se potiskne a vyrobí se z ní funkčně-designové výrobky: zápisníky v obalu, obaly na telefon a na tablet. Tyto výrobky navrhli designéři z Boa studia a jsou šité v chráněné dílně.
 
V Hub Praha se 25. února 2014 od 19 hodin koná již 6. Bazárek. Na tom minulém se projekt FOREWEAR k této akci připojil a zajistil odvoz a využití zbylého oblečení do Borůvka Praha o. p. s.. V Borůvce se oblečení vytřídí, hezké prodá v obchůdku Koloběh, který zaměstnává znevýhodněné lidi, a nenositelné oblečení skončí v továrně na další zpracování. Na 6. Bazárku v Hubu se můžete nejen zbavit starého oblečení, ale také si odnést jiné kousky, které vás zaujmou. FOREWEAR při této příležitosti vystaví své výrobky, které bude možné i zakoupit.
 
Recyklované, funkčně-designové výrobky FOREWEAR můžete zakoupit také na fler.cz, v pražském obchůdku Kuráž, ale také přímo v Impact Hub Praha, kde naleznete poličku s výrobky - zkrátka vyberete si, peníze vložíte do obálky a máte pěkný dárek.
 
FOREWEAR pořádá sbírky oblečení zejména ve firmách, kam také nabízí své výrobky. Firmy mohou objednávat od 100 kusů výrobků, které poté využijí jako dárky pro zaměstnance, firemní partnery a stážisty. Momentálně se vyrábí první zápisníky v recyklovaném obalu pro PricewaterhouseCoopers a T-mobile. Pokud chcete ve vaší firmě uspořádat sbírku oblečení s edukativním významem nebo si objednat netradiční výrobky s korporátním designem od společensky prospěšného a ekologického projektu FOREWEAR, kontaktuje FOREWEAR.
 
www.forewear.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.