Share |

Divadlo na cucky uvádí nový cyklus Hudba proti filmu

foto: pořadatel akce

Populární formát němého filmu s živým hudebním doprovodem míří v říjnu i do Olomouce. Divadlo na cucky si pro diváky připravilo projekci britského snímku Picadilly (1929), který doprovodí maskovaný písničkář Kittchen.
 
Projekce se uskuteční v rámci nového cyklu Hudba proti filmu. „Němé filmy s živou hudbou jsou mezi diváky stále vyhledávanější, a proto jsme se tento formát rozhodli v koncentrovanější formě vyzkoušet i v Olomouci. Pokud o něj bude zájem, rádi bychom v rámci cyklu do budoucna představili i zcela nové kombinace filmů a hudebníků a to jak s důrazem na celorepublikovou tak lokální hudební scénu,“ říká Jan Plíhal, koordinátor projektu.
 
Luxusní kluby a pulzující rytmus bujarého nočního života v Londýně dvacátých let minulého století, v němž se zmítá exotická žena vamp (Anna Mae Wongová), to je drama Ewalda André Duponta Picadilly (1929). Noční rejdy britské smetánky divákům hudebně zprostředkují Kittchen, tentokrát jako duo – svérázného písničkáře doplní na bicí a laptop Tomáš Neuwerth. 
 
Hudební projekt Kittchen maskovaného hudebníka kombinuje citlivé písničkářství s plejádou elektronických smyček i ruchů okolního světa. První album MENU (2011) nahrál Kittchen s kytarou, laptopem a vším, co bylo po ruce přímo ve své kuchyni a odměnou za neokázale upřímnou, lehce nervní hudební výpověď mu byla nominace na cenu Vinyla za objev roku. Následovala kritiky i fanoušky pozitivně přijatá deska Radio (2013), kde se Kittchen představil již v sofistikovanější podobě, momentálně chystá třetí LP. U všech desek stál jako producent a spolupracovník Tomáš Neuwerth (LU, Nierika, Umakart), který na bicí spolu s Kittchenem zahraje i v Olomouci. Písně z obou desek byly vydány i jako remixy - Dezert (2012) a Echo (2014). Olomouckým fanouškům se Kittchen představil mj. v rámci Divadelní Flory 2014.
 
Pilotní projekci z cyklu Hudba proti filmu mohou diváci navštívit v úterý 14. října od 19:30 v Divadle na cucky. Vstupné činí 150 Kč.
 
Picadilly (1929)
Režie: Ewald André Dupont
Hrají: Gilda Gray, Anna May Wong, Jameson Thomas, Charles Laughton, Cyril Ritchard, Ellen Pollock, Charles Paton, Ray Milland
 
soundcloud.com/kittchen
www.kittchen.cz
www.csfd.cz/film/25012-nocni-zivot
www.fdb.cz/film/piccadilly
www.divadlonacucky.cz


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.