Share |

Další vylepšení: Kontaktní čočky s proměnným obsahem vody

foto: PR

Společnost Alcon® jako globální lídr v oblasti péče o zrak uvedla na trh nové kontaktní čočky DAILIES TOTAL1®. Jde o první kontaktní čočky s proměnným obsahem vody vykazující nárůst obsahu vody z 33 % vody v jádru čočky na více než 80 % vody na povrchu čočky. Tyto inovativní kontaktní čočky mají nejvyšší lubricitu (kluzkost) povrhu a propustnost pro kyslík ze všech jednodenních kontaktních čoček a zajišťují výjimečný komfort přetrvávající po celý den.
 
Naše oči mrknou asi 14 000 x za den, což znamená, že se víčka přesunou přes přední část rohovky (a kontaktní čočky) zhruba jednou za šest sekund. Lubricita pomáhá minimalizovat tření mezi kontaktní čočkou a jemnými tkáněmi oka,“ uvádí MUDr. Beránek z Centra zrakových vad v Praze Motole. Kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® s proměnným obsahem vody jsou navrženy tak, že se obsah vody mění z 33 % v jádře na více než 80 % na povrchu, kde je obsah vody téměř stejný jako na rohovce. Tato jedinečná konstrukce umožňuje vysokou lubricitu kontaktních čoček DAILIES TOTAL1® a zároveň i jejich výjimečnou prodyšnost. „To znamená, že čočkou může procházet více kyslíku, což je důležité pro zdravé nošení kontaktních čoček,“ dodává MUDr. Beránek.
 
Kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® obstály na výbornou v klinických studiích, kdy více než čtyři pětiny nositelů souhlasily s tvrzením: kontaktní čočky DAILIES TOTAL1® jsou natolik pohodlné, že je při nošení v oku ani necítím.
 
Díky kontaktním čočkám mohu dělat svou práci naplno. Dovedete si představit Marii Antoinettu na divadelním jevišti v brýlích? Často pracuji až do nočních hodin, proto potřebuji kontaktní čočky, které jsou pohodlné až do konce dne. Nové čočky DAILIES TOTAL1® v oku ani necítím, prakticky o nich nevím. Ráno si je nasadím a večer jednoduše vyjmu a vyhodím“, pochvaluje si své nové kontaktní čočky zpěvačka Monika Absolonová.
 
Kontaktní čočky DAILIES® TOTAL1® byly na český trh uvedeny v březnu 2014 a jsou k dispozici v maloobchodním prodejním balení 30ks (cca 739 Kč) a 90 ks (cca 1990 Kč).
 
 
Jednodenní kontaktní čočky jako oblíbená a bezpečná forma nošení kontaktních čoček
Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodné pro uživatele, kteří nechtějí ztrácet čas péčí o kontaktní čočky nebo je používají jako doplněk k brýlím. Ideální jsou také na cestování, sport, volnočasové a společenské aktivity. Nevyžadují žádné čištění nebo prostředky péče o kontaktní čočky. Každý den si vezmete nový pár čoček, který na konci dne jednoduše vyjmete a vyhodíte. Jednodenní čočky jsou také upřednostňovanou volbou pro citlivé nebo alergické oči (sezónní alergie nebo alergie na čisticí roztok).
 
Jak začít s kontaktními čočkami?
Vždy začněte schůzkou s očním specialistou. Máte na výběr optometristu v oční optice nebo očního lékaře. To jsou proškoleni specialisté na kontaktní čočky. Nejprve absolvujeme vyšetření zraku, stavu očí a krátký rozhovor, aby odborník rozpoznal naše očekávání od nošení kontaktních čoček. Na tomto základě vybere vhodnou kontaktní čočku. Stěžejním bodem této návštěvy je zácvik v používání kontaktních čoček. Při odchodu musí být uživatel schopen čočku si bezpečně nasadit, vyjmout a také o ni správně pečovat. Zákazník odchází s jedním párem čoček, v případě jednodenních čoček to bývá více párů. Ke specialistovi se vrací zhruba po prvním týdnu nošení, aby absolvoval kontrolní vyšetření.Ani kontaktním čočkám se nevyhnul nástup internetových obchodů. Musíme však upozornit všechny nakupující na internetu, že by měli alespoň 1x za půl roku vyhledat svého očního specialistu a nechat si vyšetřit zrak! Výběr vhodných kontaktních čoček a režim nošení je vždy nutné konzultovat s očním lékařem nebo optometristou.
 
Technologie kontaktních čoček DAILIES TOTAL1®: proměnný obsah vody
Jádro čočky
Jádro čočky obsahuje 33% vody,což umožňuje vysokou prodyšnost kontaktních čoček. Vzhledem k hodnotěDk/t = 156 (Dk/t @ -3,00 D) mají tyto kontaktní čočky nejvyšší propustnost pro kyslík ze všech jednodenních kontaktních čoček.
Povrch čočky
Na povrchu mají tyto unikátní kontaktní čočky obsah vody vyšší než 80 % – tj. téměř stejný obsah vody jako na povrchu rohovky. Vysoce smáčivý a trvale kluzký povrch pomáhá minimalizovat tření s jemnými tkáněmi oka.
 
- - -
 
AlconPharmaceuticals (Czech Republic) s.r.o. je součástí přední světové společnosti, jejímž hlavním krédem je péče o zrak a předcházení slepotě. Společnost Alcon® se celosvětově snaží o neustálý rozvoj nových technologií a metod. Podporujeme odbornou obec i veřejnost v dalším vzdělávání a osvětě týkající se prevence, a tak i předcházení očním chorobám. Všechny tři divize společnosti Alcon® nabízí účinná řešení v oblasti péče o zrak.
Divize Alcon Vision Care je poskytovatelem kontaktních čoček a produktů určených pro péči o kontaktní čočky. Tato divize vznikla v roce 2011 integrací společností CIBA VISION® a Alcon®. Hlavním cílem divize Vision Care je poskytovat vysoce kvalitní produkty, které povedou ke zkvalitnění života nositelů kontaktních čoček.  Usiluje o zlepšování kontaktních čoček, vývoj průlomových technologií, nových materiálů a tvarů, aby kontaktní čočky uspokojovaly potřeby uživatelů i očních specialistů.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.