Share |

Bratři Ebenové vydávají nové album Čas holin

foto: PR

Nové album s názvem Čas holin je 5. řadovým albem kapely Bratři Ebenové. Vychází v polovině října 2014 na labelu 100PROmotion na CD, LP a USB.
 
Album obsahuje 13 nových skladeb. Autorem všech (hudby i textu) je Marek Eben. Výjimku tvoří Sbohem a šáteček, zhudebněná báseň Vítězslava Nezvala. Text skladby Routa je pak napsán na motivy W. Shakespeara. Právě Routa je jedinou skladbou alba, kterou nezpívá Marek Eben, ale milý host alba, zpěvačka Barbora Kabátková.
 
Album bylo natočeno zcela analogově ve studiu SONO records zvukařem Pavlem Bohatým a za dozoru producenta a kytaristy kapely Pavla Skály. Kapela je již od roku 2002, kdy nahrávala album Já na tom dělám, funguje v neměnné sestavě. Kromě Marka, Kryštofa a Davida Ebenových kapelu tvoří Pavel Skála (kytary), Jiří Veselý (baskytary, akordeon), Jiří Zelenka (bicí a perkuse) a Jaromír Honzák (kontrabas). Jako host se na několika skladbách podílel jazzový trumpetista Oskar Török.
 
Mixu alba se ujal legendární britský zvukař Phill Brown. Ten je v hudební branži velmi známou osobností - z výčtu ikon hudebního průmyslu, pro které pracoval jmenujme Led Zeppelin, David Bowie, Cat Stevens, Bob Marley, Jimi Hendrix, Pink Floyd nebo Dido a celá řada dalších. Mastering byl svěřen (stejně jako v případě předchozího alba Chlebíčky) Andy „Hippy“ Baldwinovi v Metropolis Studios London. Grafiky se ujal dlouholetý spolupracovník kapely, Karel Haloun s Luďkem Kubíkem. Fotografie k albu pořídil, stejně jako na předchozím albu Jaroslav Prokop.
 
Křest alba proběhne 19. a 20.11.2014 v Divadle Studia DVA v Praze.
 
www.bratriebenove.cz
 
Track list CD:
BRATŘI EBENOVÉ – Čas holin
1.     NIC NENÍ TAK HORKÝ                                 
2.     HEY – BY                                       
3.     ROUTA                                                         
4.     ČAS HOLIN                                   
5.     SBOHEM A ŠÁTEČEK                    
6.     NOVINY                                        
7.     ZAPOMENEŠ                                                 
8.     BYL JSI NĚKDE                                                            
9.     ZIMNÍ SLEVY                                
10.   PŘÍJEMNÝ LET                                             
11.   TSUNAMI                                      
12.   ZVLÁŠTNÍ ÚZEMÍ    
13.   V BETLÉMĚ                    


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.