Share |

10 důvodů proč jet na Sziget festival 2014

foto: Péter Kálló

Festival Sziget každý rok přiláká na nádherný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků z více než 70 zemí. Sziget představuje dokonalou festivalovou dovolenou s týdenní non-stop party, úžasnými živými vystoupeními, představeními i turistickými atrakcemi, kterými se Budapešť může pochlubit. Festival se koná od 11.-18. srpna na 'Island of Freedom' (Ostrově Svobody). Sziget je dokonalým spojením letní dovolené s nezapomenutelnými festivalovými zážitky. Co víc si vlastně přát?
 
A ještě upozornění, že od 1. 5. budou ceny vstupenek o něco dražší. Zvýhodněná cena vstupenek ’Advance round 1’ platí jen do konce dubna. Předprodej probíhá v síti Ticketpro.
 
 
Tady je 10 důvodu, proč byste si tento festival rozhodně neměli nechat ujít!
 
1. The Island of Freedom (Ostrov Svobody)
Festival se koná na krásném ostrově na řece Dunaji. Podívejte se na oficiální aftermovie 2013 na You Tube.
 
2. Koncerty světových hvězd
Macklemore & Ryan Lewis, Queens of the Stone Age, Placebo, The Prodigy, Outkast, Skrillex, Calvin Harris, Deadmau5, Lily Allen, Bastille, Imagine Dragons, Manic Street Preachers, The Kooks, Jake Bugg, Stromae, Axwell a další. Více o programu naleznete tady.
 
3. Krásná Budapešť
Dopřejte si koupel v jedné ze slavných městských lázní, pochutnejte si na místní kuchyni, nakoukněte do některých velmi osobitých obchůdků s originálními výrobky, projděte se po Chain Bridge nebo se jednoduše posaďte do nějaké z místních skvělých kaváren a relaxujte. Zjistěte více, jak si naplno užít svoji dovolenou v Budapešti tady.
 
4. Padesát míst kde se odehrává program
Program se odehrává na téměř 50 místech a podiích, na kterých každý den proběhne na dvě stovky vystoupení či představení. Jukejte
 
5. Sziget Beach
Sziget má také na břehu řeky Dunaje vyhrazenou pláž, tzv. 'Sziget Beach', kde se můžete zchladit a relaxovat během festivalu. Více informací o Sziget Beach naleznete zde.
 
6. Rozmanitost programu
Účinkující kapely jsou největší hvězdy nejen mezinárodní popové či rockové scény, elektronické i world music, na ostrově bude znít i folk, jazz, blues, alternativní i klasická hudba. Více tady.
 
7. Moderní cirkus
Podívejte se na záznam představení ze Szigetu 2013 na You Tube.
 
8. Mission:Szitizen
Letos však začne zábava ještě před Szigetem! Organizátorský tým spustí Mission:Szitizen – mezinárodní hru s cílem inspirovat své nejhorlivější fanoušky, aby světu ukázali, co v nich je. Týmy po 2-4 účastnících budou do začátku festivalu mezi sebou soutěžit v dosažení cílů, od těch nejjednodušších až po ty nejztřeštěnější úkoly, kde musí prokázat své nadšení i talent. Celá soutěž je založena na online platformě, na kterou týmy budou nahrávat své nejnovější úspěchy, a vítězové pak získají na festivalu skvělé ceny. Více na Mission:Szitizen.
 
9. Nové Scény
Novým dějištěm je Campfire Stage, které navíc přináší šanci pro amatérské i profesionální muzikanty. Sziget Community Garden je dalším novým osvěžujícím místem (a to nejen na Szigetu, ale na celé festivalové scéně vůbec), které uvítá všechny návštěvníky s otevřenou myslí a poskytne jim úžasný pohled do světa městských zahrad.  Nová Europe Stage a Blues and Irish Stage a další.
 
10. B.my.Lake – Sziget Afterparty
Chcete si prodloužit festivalovou dovolenou? Chladit se přes den ve vodách balatonského jezera a v noci si užívat velkolepou party? A to celé hned po Szigetu? B.my.Lake je nejen oficiální afterparty letošního Sziget festivalu, ale také vítězem v kategorii evropský ‘Festivalový nováček’ oceněný na letošní European Festival Awards. Třídenní festival elektronické hudby, který se koná od 18.-21. srpna 2014, bude hostit více než 120 DJ a bude se konat na pláži největšího jezera ve Střední Evropě. Více o B.my.Lake tady.
 
Vstupenky
Festivalové permanentky je možné zakoupit od 179 EUR (aktuální cena se liší dle termínů a ubytovacích možností).
 
Více informací na www.szigetfestival.cz nebo na facebooku www.facebook.com/SzigetCZ
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.