Share |

Tichá dohoda oslaví 25 let předvánočním koncertem na Vltavské

foto Marek Smejkal

 
Pražská rocková kapela Tichá dohoda oslaví 25 let od svého založení speciálním koncertem.
Ten se uskuteční ve čtvrtek 8. prosince od 20 hodin v pražském Kulturním centru Vltavská (v 90. letech známý klub Belmondo, v němž Tichá dohoda často vystupovala). 
Dramaturgie koncertu nabídne průřez celou dosavadní tvorbou a všemi dosud vydanými CD,  včetně největších hitů skupiny “Má duše se vznáší, Kotva a Kříž, Tulák po hvězdách, Kde spí andělé, Večírek osamělých srdcí”, ale také retrospektivu písní, které v průběhu času z koncertního repertoáru zmizely, protože byly nahrazeny aktuálnějšími “Chci přežít, Milion tajemství, Cizí pohled, Reklamní anděl, Kdo z vás, Peklo a ráj, Marioneta a další”.
 
Na koncertě se jako hosté objeví i hudebníci ze zakládající formace a ze všech hlavních sestav, jak se měnily v průběhu času s nahráváním jednotlivých alb. 
 
Většina z bývalých spoluhráčů TD dnes nadále působí ve význačných skupinách či s význačnými osobnostmi jako jsou Plastic People of the Universe, Phil Shöenfelt, Kapela Hrůzy, Neřeš, Miro Žbirka, Jižní pól, Toyen, Vanastovy Wjecy aj.
 
Jedná se o první a jediné vystoupení skupiny v Praze po 10 letech (poslední pražský koncert  TD se uskutečnil v Lucerna Music Baru v roce 2001).
Tichá dohoda letos poprvé po celkové osmileté pauze vystoupila na trutnovském festivalu a byla vřele přijata diváky i novináři. Energii a chuť do hraní zjevně neztratila.
 
Předprodej na koncert na Vltavské začíná 19. září prostřednictvím sítí Ticketportal, Ticketstream.
Cena lístků je 300 v předprodeji a 350 Kč na místě.
 
 
Bio:
Tichá dohoda vznikla v roce 1986. Založili ji textař, skladatel, zpěvák a kytarista Dan Šustr a bubeník Jiří Šimeček (Letadlo, dnes Toyen). Šimečka krátce nato nahradil bubenickém postu Pavel Špaček a skupinu doplnil kytarista Jan Hájek (později Jižní pól). V tomto složení skupina natočila demo Zlatý Grál (1987) a rozešla se.
V roce 1989 nastoupila na pěvecký post Blanka Šrůmová a s ní skupina natočila všechna oficiálně vydaná CD. Spolu s Danem Šustrem zůstali páteří kapely dodnes a jsou výhradní skladatelskou dvojicí repertoáru TD.
V letech 1996 až 1997 neměla skupina možnost oficiálně vydávat svá CD. Tehdy vznikla CD „Blanka & the Shroom Party” a “Tichá dohoda - Live in Lucerna Music Bar“ vydaná na vlastním labelu Illegal Records ve spolupráci s firmou AION A.D. 
Od roku 2000 po vydání první sólové desky Blanky Šrůmové byla skupina obecně považována za rozpadlou, čímž o ni upadl zájem. Naposledy vystoupila v roce 2003 na slovenském festivalu Hodokvas.
 
Skupina se však nerozpadla a ani nikdy neohlásila oficiální rozchod či přerušení činnosti. Všichni členové spolu v průběhu pauzy komunikovali, Blanka Šrůmová sice vydala ještě druhou sólovou desku, ale několikrát hostovala ve studiu i na pódiu se skupinou 2Wings, kterou v roce 2006 založila pánská část Tiché dohody.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.