Share |

Nový dokument o nedostatku pitné vody ve světě

Nový dokument zvyšuje povědomí veřejnosti o krizovém nedostatku pitné vody, neboť 844 milionů lidí stále ještě nemá přístup k čisté pitné vodě
 
Dokument společnosti P&G a časopisu National Geographic ukazuje, jak pitná voda mění život
Z průzkumu vyplývá, že většina Američanů podceňuje dopady světové krize s pitnou vodou
Neziskový program společnosti Procter & Gamble (dále jen P&G) zaměřený na zajištění bezpečné pitné vody pro děti „Čistá voda dětem“ (Children’s Safe Drinking Water) (CSDW) a časopis National Geographic zvyšují povědomí o nedostatku pitné vody ve světě vydáním nového dokumentu a národního průzkumu v souvislosti se Světovým dnem vody. Dokument s názvem “Síla čisté vody“ („The Power of Clean Water“), sleduje životy tří žen a jejich rodin a přináší bezprostřední pohled na každodenní problémy související s nedostatečným přístupem k čisté pitné vodě. V průběhu filmu diváci mohou sledovat, jak balíčky přípravku pro čištění vody společnosti P&G, které distribuují partneři organizace ChildFund v Indonésii, CARE International v Keni a World Vision v Mexiku, pomohly transformovat tyto komunity.
Tato tisková zpráva obsahuje multimédia. Kompletní zprávu si můžete prohlédnout zde: https://www.businesswire.com/news/home/20180319005689/en/

Světové povědomí o nedostatku pitné vody se zvyšuje, ale v USA stále ještě mnoho lidí neví nic o tom, kolik lidí se potýká s každodenní realitou, kdy nemá přístup k čisté pitné vodě. Společnost P&G chce na tuto skutečnost upozornit tím, že provedla nový průzkum, který bude zveřejněn spolu s dokumentárním snímkem. Z průzkumu vyplynulo, že většina spotřebitelů má obavy o bezpečnost pitné vody, kterou používá, ale neví o tom, že každý jeden člověk z deseti na světě nemá dostatečný přístup k pitné vodě. Kromě toho, jeden ze čtyř oslovených podhodnocuje počet lidí, kteří každoročně umírají kvůli nemocem způsobeným kontaminovanou vodou.
Z výsledků výzkumu rovněž výrazně vyplynulo, že Američané si ve velké míře nejsou vědomi posunu, který byl do dnešního dne realizován, pokud jde o světovou krizi s pitnou vodou. Téměř 70 procent respondentů se domnívá, že krize je stejná nebo dokonce horší než byla, téměř každý ze čtyř tvrdí, že problém je mnohem horší. Ve skutečnosti se celý svět snaží krizi řešit. 2,6 miliardy lidí získaly v posledních 25 letech přístup k čisté vodě, ale stále ještě zbývá 844 milionu lidí, kteří ho nemají.
Ředitel značky P&G Marc Pritchard se dnes podělil o výsledky průzkumu před prvním uvedením snímku „Síla pitné vody“ plánovaným na 21. března. „V některých částech světa považujeme dostupnost pitné vody za samozřejmost. Lidé v zemích, jako je Mexiko, Indonésie a Keňa bojují s nedostatkem čisté vody, kterou by mohli pít. A bez čisté pitné vody je mnohem těžší udržet děti zdravé, dát jim vzdělání a zajistit lepší život pro jejich rodiny,” řekl Pritchard. „Náš cíl ve spolupráci se společností National Geographic je podělit se o tyto příběhy o síle čisté vody a inspirovat ostatní, aby něco změnili a stali se součástí řešení.”
“My, ve společnosti National Geographic věříme, že skvělé vyprávění příběhů může zažehnout jiskru zvědavosti, pomoci řešit velké problémy a posunout hranice toho, co už víme,” řekla Jill Cressová, ředitelka marketingu společnosti National Geographic Partners. “Tento dokument zachycuje velmi reálné a silné příběhy lidí, jejichž životy byly ovlivněny programy, které umožňují přístup k pitné vodě. Jsme velmi pyšní na to, že jsme se připojili ke společnosti P&G a soustavně zvyšujeme povědomí o tomto naléhavém problému a pomáháme dalším, kteří pomoc potřebují.”
Na programu „Čistá voda dětem“ společnosti P&G, který byl zahájen v roce 2004, se podílí více než 150 partnerů a organizací, které se snaží zajistit technologii na čištění vody komunitám, které jí mají nedostatek. K dnešnímu dni bylo v rámci programu CSDW dodáno více než 13 miliard litrů čisté vody lidem, kteří ji nejvíce potřebují.
Další informace o programu CSDW společnosti P&G naleznete na stránkách www.csdw.org. Nejzajímavější momenty dokumentu naleznete na tomto playlistu. Kompletní dokument bude k dispozici na této stránce 22. března.
Pokud si chcete prohlédnout informační grafiku s daty z průzkumu, klikněte zde.
Průzkum, který je uveden v této tiskové zprávě byl realizován online společností Research & Data Insights (RDI) u 1 000 zákazníků z USA starších 18 let ve dnech 1. - 3. února 2018.
O společnosti Procter & Gamble
P&G nabízí zákazníkům z celého světa jedno z nejlepších portfolií prověřených, kvalitních předních značek, včetně Always®, Ambi Pur®, Ariel®, Bounty®, Charmin®, Crest®, Dawn®, Downy®, Fairy®, Febreze®, Gain®, Gillette®, Head & Shoulders®, Lenor®, Olay®, Oral-B®, Pampers®, Pantene®, SK-II®, Tide®, Vicks® a Whisper®. Do skupiny P&G patří firmy z více než 70 zemí světa. Aktuální informace a novinky ze světa P&G najdete na webových stránkách http://www.pg.com.
O společnosti National Geographic Partners
Společnost National Geographic Partners LLC (dále jen NGP), společný podnik firem National Geographic a 21st Century Fox, se snaží přinášet špičkový obsah zaměřený na vědu, dobrodružství a průzkum prostřednictvím jedinečného portfolia mediálních prostředků. NGP spojuje globální televizní kanály National Geographic (National Geographic Channel, Nat Geo WILD, Nat Geo MUNDO, Nat Geo PEOPLE) s aktivitami společnosti National Geographic zaměřenými na média a spotřebitele, jako jsou například časopisy National Geographic, studia National Geographic, související digitální a sociální platformy, knihy, mapy, média pro děti a další pomocné aktivity, které zahrnují cestování, globální zkušenosti a události, prodej archivních materiálů, licencování a podnikání v oblasti internetového obchodování. Rozšiřování vědomostí a pochopení světa kolem nás je hlavním cílem společnosti National Geographic již 130 let a v současné době chceme proniknout hlouběji, posunout hranice, ještě víc se přiblížit našim zákazníkům ... a oslovit miliony lidí na celém světě ve 172 zemích a 43 jazycích každý měsíc, tak jako to děláme. NGP vrací 27 procent zisku neziskové společnosti National Geographic, aby mohla financovat práce v oblasti vědy, průzkumu, uchování a vzdělávání. Další informace naleznete na stránkách natgeotv.com nebo nationalgeographic.com, nebo na sítích Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, LinkedIn a Pinterest.

Zdrojovou zprávu si můžete prohlédnout na stránkách businesswire.comhttps://www.businesswire.com/news/home/20180319005689/en/

 
 
 
 
 
 
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.