Experimentální prostor NoD chystá pro svoje návštěvníky další pestrou sezónu. Těšit se můžete na pravidelná divadelní představení, vernisáže, aukce, koncerty a oblíbené přednáškové cykly.
Teatro NoD zahájí novou sezónu reprízou dekadentní inscenace Plešatá zpěvačka (pondělí 5. 9. od 20:00), na kterou naváže speciální koncert pod názvem Lucky TomWill B.uyed i.t. ch.eaper od 22:00. O správnou atmosféru zahajovacího večera se postará neotřelé hudební trio ve složení Tomáš Havlínek (housle), William Valerián (saxofon) a Vojtěch Drahokoupil aka DJ Bitch. V rámci dramaturgické linie NoD beginners, věnované začínajícím umělcům a absolventům, bude v září nově uvedena též inscenace Kashy Jandáčkové s absolventským ročníkem KALD DAMU - K smrti šťastní (18. 9. od 20:00).
Do druhé dekády repríz vstupuje na podzim poetická inscenace z díla katolického básníka Jana Čepa - Dvojí domov, do které jako herecká posila nově přichází Ondřej Pavelka, který nahradí Aloise Švehlíka (26. 9., 10. 10. od 20:00). V říjnu se ale můžete těšit také na další novou premiéru činoherní inscenace režiséra Jana Nebeského - Miluji tě jak po smrti (premiéra 7. 10., reprízy 26. 10., 21.11.). V hlavních rolích se představí Lucie Trmíková a Karel Dobrý. Připravovaná divadelní inscenace je věnována pozoruhodné dvojici Gottfrieda Benna a Else Lasker-Schülerové. Mladý muž z rodiny pastora a o sedmnáct let starší básnířka židovského původu se poznali v Berlíně před rokem 1912. Vzájemné citové vzplanutí se odrazilo v poezii obou dvou. Jejich příběh ukazuje obtížnost německo - židovské symbiózy.
Druhá polovina října bude ve znamení každoročních oslav narozenin celého domu na adrese Dlouhá 33, tentokrát pod názvem BE24. Prostory ROXY a NoD se jako každý rok znovu představí společným programem, který bude i letos nabitý. Koncerty, performance, divadlo nebo výstavy, vše pod jednou střechou. Těšit se můžete na premiéru nového tanečního projektu performerky Jany Vrány - Resolution (17. 10. od 20:00), výtvarně divadelní sólo slovenské performerky Slávy Daubnerové -Untitled o světoznámé fotografce Francesce Woodman (18. 10. od 20:00), projekt americké tanečnice a choreografky Jody Oberfelder - The Brain Piece (15. 10. od 20:00) a inscenaci brněnského divadla Buranteatr - Univerzální sci-fi (22. 10. od 20:00).
Sérii vlastní divadelní tvorby Teatro NoD zahájí autorská inscenace mladé režisérky Kashy Jandáčkové a dramaturgyně Natálie Preslové (premiéra 9. 12. od 20:00), která pracuje s reálnými dokumentárními materiály o obětech teroristických útoků v posledních letech, pomocí scénáristických postupů sci-fi literatury. "Vycházíme z reálných dokumentů, novinových článků, statí v časopisech a osobních výpovědí příbuzných a přátel obětí. Krom toho, že chceme upozornit na to, že za lidmi, které obvykle vnímáme jen jako statistický údaj v novinách o počtu mrtvých, stojí konkrétní životní příběhy, nám přijde zajímavé také to, kolik hrdinských příběhů člověk objeví, když se jednotlivými útoky zabývá blíže", prozrazuje spoluautorka inscenace Natálie Preslová, která je zároveň dramaturgem činohry v NoD. V inscenaci uvidíme Annu Linhartovou, Karolínu Vágnerovou, Jana Medunu, Jiřího Roskota a další. Výpravu připravuje scénografka Pavla Kamanová, dále se na inscenaci podílí také elektronické hudební duo KilieKrankie, které bude na jevišti vytvářet živou scénickou hudbu.
Dvě další premiéry budou následovat v únoru a květnu. V únoru proběhne premiéra Evropy, dramatického textu britského autora Davida Greiga v překladu Michala Zahálky a v režii Viktorie Čermákové, v květnu bude následovat inscenace režisérky Lindy Duškové na motivy textu francouzsky píšícího rumunského autora Matéie Visnieca s názvem Je nás na tý blbý lodi moc.
Galerie NoD v září uvede výstavu Moniky Žákové, výrazné malířky nastupující generace, která se dlouhodobě věnuje problematice obrazové formy abstrakce. Monika Žáková vychází z vlastní fascinace dokonalou matematičností přírody, ve které se řád rovnocenně prolíná s nepřesností. Pro výstavu v Galerii NoD připravuje obsáhlou sérii plechových objektů a kvašových kreseb, které rozvíjejí tvarosloví její typicky geometrické malby vytvářející prostorovou iluzi.
V říjnu se v kurátorském projektu Vesmír Jiřího Machalického představí velká skupina umělců napříč uměleckými generacemi (Rudolf Sikora, Daniel Hanzlík, Pavel Mrkus, Richard Loskot, Josef Žáček, Jiří Matoušek, Anna Krejčová, Ondřej Boušek, Zdenek Hůla, Vladimír Merta), kteří se ve svém díle věnují kosmické, kosmologické či astronomické tématice. Výstava bude prezentovat díla využívají rozmanité výrazové prostředky od malby, grafiky a objektu až k videu a instalaci.
Listopadový program galerie vyplní společná výstava malíře Tomáše Predky a jeho rakouského kolegy Davida Postla, která se bude odkývat vztah abstraktní či konceptuální malby se společenskou satirou. Tomáš Predka se své práci zabývá fragmentárností současného světa, a jeho vizuálními stopami v lidském vědomí a paměti. Predka zpracovává informace z vizuální paměti a přenáší do abstraktní obrazové polohy. Projekt bude formálně navazovat na Predkovu eponymní obrazovou sérii Flashback a současně sestávat se z velkoformátových koláží a obrazů Davida Postla (AT). Konceptem výstavy je jakási satirická instalace s pracovním názvem "Muž který se nebral vážně". Kombinací plastických kreseb "uvězněných" ve vrstvě pryskyřice a plošností papírových obrazů a objektů chtějí autoři postihnout současný fenomén kulturních proměn ve společnosti zejména v rovině idejí a soupeřících ideologiích.
Ve Video NoD představí svůj site specific projekt Museum of Savers, kombinující prvky instalace a video projekce, Andrea Mikysková a Tomáš Beňadík. Hlavním tématem projektu je sociální síť jako nejsledovanější souhvězdí v celém vesmíru. Autoři představují panoramatickou videoinstalaci jako observatorium současného nočního predátora pohybujícího se mezi vesmírem kaváren a hlubinami abstrakce skutečnosti.
Na říjen účast přislíbil vizuální umělec Michal Pustějovský s projektem inspirovaným tvorbou dánského umělce Olafura Eliassona. V listopadu se představí vizuální umělec David Možný, který pracuje s počítačově generovanými obrazy a videoinstalací. Ve svých projektech přenáší diváka do opuštěných měst nebo retro prostředí bytů. Prosinec bude patřit Postřehům od jinud od Jana Vyčichla. Projekt pracuje s dokumentárními obrazy a postřehy z exotických krajů Bali a Vietnamu.