Share |

Newyorský umělec Shalom Neuman vede kurzy s dětmi po světě

foto: pořadatel akce

Je tady jedinečný workshop, který pořádá Galerie umění pro děti GUD s newyorským umělcem Shalomem Neumanem. Shalom bude společně s dětmi z umělecké základní školy ZŠ Vodičkova (Praha 1) tvořit na Staroměstském náměstí obrazy v uměleckém stylu FUSIONALISM, jehož je sám hlavním představitelem. Podobné workshopy s dětmi realizuje po celém světě a jeden proběhne i v Praze (viz foto, workshop Tel Aviv, Izrael), a to v úterý 24. 6. od 10,00 hod na Staroměstském náměstí (park za Staroměstskou radnicí). Obrazy vznikají v rámci charitativního projektu “Příběhy pro Davídka” a finálně budou prodány a vydraženy na pomoc dětem v nouzi.
 
"V této dílně se děti ocitnout v prostředí všech uměleckých disciplín zároveň. Pomůže jim nebát se experimentovat, tvořit zvukem, pohybem, kresbou, malbou nebo kolážemi. Při tvorbě se budou využívat recyklovatelné materiály, barvy, hudební nástroje a různé objekty jako jsou například hračky, které vydávají zvuky a inspirují děti v jejich fantazii. Budeme společně překračovat hranice mezi hudbou, malbou a herectvím. Objasníme dětem, že “dělat umění” v jakékoliv umělecké formě a disciplíně vychází vždy z jednoho místa, totiž z vnitřní potřeby tvořit. Práce během této dílny budou vznikat na základě vzájemné spolupráce a interakce všech účastníků. Výsledkem bude “společná zeď uměleckých děl” studentů.”, říká sám umělec Shalom Neuman.
 
Shalom Tomas Neuman, představitel fusionismu a multisensorického umění, se narodil v Praze, dětství prožil v Izraeli a žije v New Yorku. Vystudoval malbu a sochařství na Carnegie Mellon University v Pennsylvánii, dále studoval na Fontainebleau Beaux School ve Francii a absolvoval postgraduální studium na katedře sochařství na Indiana University. Je držitelem ocenění Premio Galileo 2000 za umění, XV. edice. Shalom působí v New Yorku a pracuje ve svém studiu v Brooklynu. Část roku tráví pracovně v Praze. Vyučoval na The Cooper Union, Parsons School of Design, Pratt Institute of Technology a jako lektor hostoval také na The School of Visual Arts a Yale. Vystavoval ve Spojených státech, Evropě, Asii, na Středním Východě a v Jižní Americe. Při tvorbě svých děl se Shalom řídí zcela odlišnými pravidly. Výtvarné umění se v jeho pojetí neomezuje pouze na tradiční disciplíny jako je malířství, sochařství, grafika, video nebo digitální fotografie, ale že je lze vzájemně kombinovat a propojovat s dalšími uměleckými formamy jako je například hudba, tanec, herectví. Shalom využívá vyhozené nebo odložené předměty každodenního života, které už jejich původní majitelé nepotřebují, a dává jim nový význam, když je umísťuje v neobvyklých spojeních do svých koláží.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.