Oslava Mezinárodního dne žen je skvělá příležitost představit vám několik ženských družstev z různých koutů světa, od kterých získáváme některé z báječných ingrediencí, které Lush produkty ukrývají.
Toto výživné hydratující máslo získáváme od ženského družstva Ojoba v Ghaně. Družstvo složené ze 400 členek poskytuje ženám z Bongo Soe spolehlivý zdroj příjmů. Mimo období příznivé pro zemědělství nedostatek práce dříve nutil mnoho žen a jejich dětí opouštět každý rok oblast.
Nyní mohou svým rodinám nabídnout jak materiální, tak emociální pomoc, a mohou si dovolit platit školné a zdravotní pojištění dětí. O tom, jak toto blahodárné máslo mění životy těchto žen a o tom, jak jej vyrábí, si můžete přečíst zde. Najdete jej ve spoustě Lush produktů od krémů přes masážítka až po koupelové oleje .
Arganový olej
Arganový olej obsahuje velké množství vitaminu E a mastných kyselin, které pomáhají zklidňovat, hydratovat, oživovat a chránit pokožku, vlasy i vlasovou pokožku a předcházet oxidaci kožních buněk.
Lush jej kupuje od ženských družstev, která v Maroku pracují na získávání trvale udržitelného arganového oleje. O celém procesu a o tom, jak je arganový olej důležitý pro africké vesnice se dočtete zde. Blahodárné účinky arganového oleje si můžete užít v řaděproduktů, například tuhém šamponu – šampuku – Jason and the Argan Oil či tělovém kondicionéru Ro’s Argan.
Fair trade olivový olej v Lush produktech je vyráběn v ženském družstvu Sindyanna z Galileje na severu Izraele. Izraelské a palestinské farmářky zde spojuje olivová ratolest – společně ručně sklízejí olivy, ze kterých je za studena lisován blahodárný fair trade olivový olej.
Najdete jej v produktech jako Jersey Bounce nebo R&B, ale především v úchvatném sprchovém gelu plném vůně Středomoří The Olive Branch
A tady máme jednu zajímavost na závěr. Také milujete náš dobročinný kelímek Charity Pot plný báječných ingrediencí z projektu SLush Fund?
Čerstvé listy na výrobu chladivého zklidňujícího gelu pro náš „štědrý“ krém Charity Pot Lush kupuje od šesti ženských masajských skupin, které jsou součástí keňského permakulturního centra.
Kenští Masajové jsou pastevci. Chov dobytka je tradičně doménou mužů, kteří putují z místa na místo a hledají vhodné pastviny, zatímco ženy a děti zůstávají doma. Když v době sucha není k dispozici žádná vegetace, tradiční strava se skládá z kyselého mléka a krve dobytka. Ženy se dožívají v průměru 45 let.