Share |

Hudba, divadlo a literatura - to je Pozdní sběr v Rock Café

foto: pořadatel akce

Chystá se již osmý ročník charitativního multižánrového festivalu Pozdní sběr, který bude probíhat v sobotu 8. listopadu od 15 hodin v pražském klubu Rock Café. Kromě hudebních vystoupení (Živé Kvety, Calm season, Petr Nikl, Holden Caulfield, Martina Trchová trio, Emozpěv a další) nabídne také divadlo (Divadlo Anička a Letadýlko, Divadlo Krasohled), literaturu (Jana Šrámková a její Zázemí) a v neposlední řadě originální festivalové tržiště – různé stánky s občerstvením, oblečením, knihami, a dokonce i dětský koutek.
 
Festival Pozdní sběr je 100% charitativním projektem a celá suma, která se vybere za vstupenky, bude odevzdána obecně prospěšné společnosti Pink Crocodile.
 
Multižánrový festival Pozdní sběr, který ve svém názvu skrývá charitativní záměr: „sesbírat“ co nejvíce peněz pro určitou nadaci či neziskovou organizaci, se za léta svého fungování zabydlel v pražském klubu Rock Café na Národní třídě. Organizace, pro kterou je festival pořádán, získá podporu nejen finanční, ale také v podobě publicity a prostoru pro zviditelnění dané problematiky.
 
V minulosti obdržely od organizátorů výtěžek například tyto organizace a nadace: Dětské krizové centrum, Nadace Jedličkova ústavu, Prolomené ticho, Klub nemocných cystickou fibrózou či obecně prospěšná společnost Rozlet.
 
Různé druhy umění pod jednou střechou
Festival Pozdní sběr je festivalem multižánrovým a jako takový nabízí svým náštěvníkům víc než jen dobrý hudební zážitek. Vystoupení kapel (a single-zpěváků) zvučných jmen jako např. Živé Kvety, Calm season, Petr Nikl, Holden Caulfield, Martina Trchová trio, Emozpěv a dalších budou doplněny o divadelní představení např. Divadla Anička a Letadýlko nebo Divadla Krasohled. Nechybí ani krátká přehlídka soudobých literárních tvůrců - letos festivalový podvečer zpříjemní svým čtením spisovatelka Jana Šrámková (nositelka ceny Jiřího Ortena) a její nedávno vydané Zázemí. Zvláštnost festivalu spočívá také v ojedinělém festivalovém tržišti, kde si budou moci návštěvníci v oddychovém čase pořídit něco na sebe (bazárek), do sebe (občerstvení, káva, čaj) a trochu si pohrát (originální hrací koutek pro děti, dětské workshopy). Organizátoři se netají tím, že zaměření festivalu je částečně obráceno na děti (ovšem v rámci možností rockového klubu).
 
Nutno říct, že festival si za těch několik let své existence získal poměrně široký okruh návštěvníků, kteří si navykli na něj chodit nejen kvůli jistotě kvalitního hudebního (či obecně kulturního) zážitku, ale i kvůli jistotě dobrého pocitu, že jejich peníze vložené do vstupenky budou prospěšně využity. Plných 100 % z ceny vstupenky se totiž odevzdává zvolenému subjektu.
 
Peníze pomůžou dětem s těžkým kombinovaným postižením
Osmý ročník festivalu bude věnován obecně prospěšné společnosti Pink Crocodile, která pomáhá dětem s těžkým kombinovaným postižením. Hlavní projekt Pink Crocodile – školka pro takto postižené děti – umožňuje dětem se vzdělávat a socializovat, zlepšují se jejich výsledky, jejich rodiče mohou s někým sdílet zkušenosti a nejsou odkázáni pouze sami na sebe.  Pink Crocodile se snaží o všestrannou péči a terapii těžce postižených dětí.
 
Více na http://www.pink-crocodile.org/cs
 
Vstupenka na festival je k dispozici v předprodeji v síti Ticketstream nebo přímo ke koupi v den konání akce.
 
Více na www.pozdnisber.net


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.