Share |

HitHitTip: Bohemia Design Market

Bohemia Design Market Praha #1 je prodejní výstava současné české a zahraniční nezávislé tvorby.
Můžete se těšit na výběr 40 talentovaných tvůrců z Rakouska, Polska, Maďarska a Česka.
Na akci se také představí několik českých neziskových organizací.
-

Jak to začalo?
V patnácti letech jsem odešla z malé vesničky v Podkrkonoší s touhou změnit svůj život a postavit se na vlastní nohy, a tak jsem po ukončení střední školy odjela na šest let do zahraničí. Po návratu zpět do rodné země, práci v různých oborech a díky všem mým přešlapům, neúspěchům, ale i zkušenostem, jsem si uvědomila, že chci vytvářet projekty, které jsou jedinečné a zároveň mohou lidem pomoci.
Byl srpen 2014, když jsem se plavila po ledovcovém jezeře Jökulsárlón na Islandu..
S pokorou jsem obdivovala neuvěřitelně krásnou "tvorbu" přírody a také to, jak je tu v podstatě pro všechny. V tom momentě jsem začala přemýšlet o tom, co vytváříme my, abychom v ostatních vzbouzeli tyto pocity a myšlenka mi sklouzla k naší české nezávislé tvorbě, která mě fascinují nejen svou precizností, duší a originalitou, ale i funkčností. Řekla jsem si, že by bylo fajn zjednodušit dostupnost naší jedinečné tvorby nejen nám, ale i celému světu, a tak vznikl nápad na založení prodejní online platformy pro české talentované tvůrce, designéry a umělce BOHEMIA DESIGN MARKET, jejíž vize je hlavně                                                   PODPOŘIT českou originální, nezávislou tvorbu a zároveň české neziskové organizace, které si také zaslouží naší pozornost a pomoc a dále PROPOJOVAT lidi, mezinárodní trh, ale i další projekty, které mají smysl a mohou nás posouvat dál.
Vytrvalost a silná víra v mojí vizi se proměnila po intenzivní práci 13.4.2015 ve skutečnost..Byl to den, kdy jsem poprvé spustila webové stránky Bohemia Design Market online.
Bohemia Design Market jsem vytvořila v češtině i angličtině, platba je možná několika způsoby ve třech světových měnách a samozřejmostí je také systém dodání po celém světě, nebo osobní předání objednávek po domluvě přímo s tvůrcem vámi zakoupeného produktu.
Bohemia Design Market momentálně funguje na třech různých úrovních:
1)jako prodejní online platforma pro české talentované tvůrce, designéry a umělce, jimž umožňuje přehlednou prezentaci jejich osoby a tvorby mezinárodně.
2)navazuje postupně spolupráce se zahraničními design obchody a galeriemi                                                                        3)pořádá prodejní výstavy české tvorby v zahraničí a chce začít i v České republice
V září 2015 jsem uspořádala ve spolupráci s českým centrem první Bohemia Design Market v Budapešti.
V prosinci 2015 jsem jela představit českou nezávislou tvorbu do polských Katovic na Silesia Bazaar.
Na březen 2016 chystám Bohemia Design Market Praha #1 což bude prodejní výstava české a zahraniční nezávislé tvorby, designu a umění. Návštěvníkům se představí na 40 zahraničních i českých talentovaných tvůrců a designérů společně s několika českými neziskovými organizacemi jako, Nadační fond Pink BubbleSE.S.TA., Rosa osSever-Středisko ekologické výchovy a etiky, které si také zaslouží naší pozornost a podporu. V krásných prostorách pražského Le Royal se můžete těšit na tvůrce z Rakouska, Polska, Maďarska a České republiky. Na akci bude možnost občerstvení, tombola i doprovodný kulturní program. Sobotní večer bude věnován networkingu mezi vystavovateli, pořadateli a partnery akce.

Co je náš cíl?
Bohemia Design Market Praha #1 je hlavně o propojování jedinečných lidí, jejich nápadů, vizí, podpoře a radosti z toho za čím jsme se rozhodli v životě jít a dělat s láskou. Projekt Bohemia Design Market posouvá hranice možností prezentace české tvorby a mimo jiné chce také umožnit českým talentovaným tvůrcům, designérům a umělcům, navázání kontaktu s těmi zahraničními, aby mezi nimi mohly vznikat zajímavá setkání, propojení projektů a spolupráce na mezinárodní úrovni.
Aby se tato akce v Praze mohla uskutečnit, tak bych ráda z Vámi věnovaných peněz zaplatila alespoň část nákladů, které jsou s pořádáním Bohemia Design Market Praha #1 spojené, jako zhotovení všech propagačních materiálů k akci i pro vystavovatele, pronájem vybavení na market (stoly, štendry,výzdoba apod.), pronájem místa, kde se událost uskuteční, zaplacení všech brigádníků a natočení profi videa a profi fotografií z akce.

Kdo jsme?
Bohemia Design Market je od začátku a prozatím "one woman show" stojím za ním já, Kateřina. Ráda měním své vize v realitu a i když to občas není jednoduché, tak se nevzdávám. Nedávno jsem začala spolupracovat s velmi šikovnou grafičkou Evou a PR Zuzkou, do budoucna plánuji tým dále rozšiřovat.

Proč to dělám?
Projektem Bohemia Design Market chci v podstatě posouvat hranice možností, propojovat zajímavé lidi a projekty, které mají smysl.
Projektem Bohemia Design Market chci lidem ukázat zároveň "dvě strany mince", a to nejenom to krásné, co v naší zemi pod rukama talentovaných lidí vzniká, ale i to co se u nás děje tzv. za zdí a na co je potřeba společnost také upozornit, proto spolupracuji v rámci tohoto projektu i s neziskovými organizacemi. Vaším nákupem na Bohemia Design Market podporujete společně s českým designem i 3 další organizace v oblastech:
Nadace a Občanská sdruženíŽivotní prostředíKultura, a to 3 % z ceny nákupu.
Věřím, že propojením české nezávislé tvorby, designu, umění a podpory českých neziskových organizací můžeme společně pomoci uskutečnit přání a sny všem, kteří potřebují naší pomoc a podporu.
Projektem Bohemia Design Market chci nejen pomoci talentovaným tvůrcům a neziskovým organizacím, ale doufám, že tím co dělám mohu inspirovat i ty kteří přemýšlejí sami o založení nějakého smyslupného projektu.. 
Děkuji Vám,
Kateřina
 
FB EVENT
 
HITHIT STRANKA


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.