Share |

Džungle v Troji nikdy nespí, dobrodružná cesta začíná po setmění

Prozkoumat po setmění divokou džungli za doprovodu tajemného kuňkání žabek a prožít tropickou bouřku v jinak tichém pralese. To je večerní provázení skleníkem Fata Morgana v trojské botanické zahradě. Džungle zkrátka nikdy nespí. O tom se můžete přesvědčit od ledna do března. 
 
„Vzala jsem do Fata Morgany i své děti. Bylo to pro ně opravdové dobrodružství, které jim trojská džungle umožnila, byli nadšení! Skleník jsem znala jen přes den. Večerní provázení předčilo má očekávání. Byl to úplně jiný zážitek – tajemnější,“ popisuje jedna z návštěvnic večerního provázení s názvem Džungle, která nespí.
 
Divokou džungli můžete procestovat za jeden večer. Během cesty se dozvíte mnoho zajímavostí ze světa rostlin. Některé z nich po setmění intenzivněji voní. „Keř Tetradenia riparia pochází z Afriky a má velmi aromatické chlupaté listy. Inhalace rozemnutých listů pomáhá proti bolestem hlavy a afričtí domorodci z kmene Zulu využívají látky z této rostliny k léčbě dýchacích obtíží, kašle, na snížení horečky a dokonce i proti malárii,“ říká metodička pro vzdělávání Eva Novozámská z botanické zahrady v pražské Troji.
 
Večerní provázení skleníkem Fata Morgana je potřeba rezervovat dopředu, a to na e-mailové adrese eva.novozamska@botanicka.cz.
 
V lednu je možné džungli navštívit každý pátek od 18 hodin, v únoru v pátek i v sobotu také od 18 hodin a v březnu vždy v pátek a v sobotu od 19 hodin. Vstupné je 200 Kč/osoba, studenti a děti do 15 let zaplatí 100 Kč/osoba a děti do 5 let mají vstup zdarma.

 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.