Share |

X. ročník PRAGUE PHOTO 2017 začíná 25.dubna

foto: Josef Sudek

Jako každý rok, i v dubnu 2017 ožije Praha fotografií. Již tradičně se bude PRAGUE PHOTO konat v samém centru Prahy, v Kafkově domě v sousedství Staroměstského náměstí. Výběr ze své dramaturgie zde uvede téměř 150 vystavujících autorů.
 
V Kafkově domě se představí nejširší plejáda jednotlivých fotografů, galerií a společností zabývajících se fotografií, prezentovány budou originály téměř 150 autorů, a to jak současných, tak i klasiků. Své kolekce autorských fotografií uvedou např. Galerie Gambit, IndigoSpace, Vintage Photography,  Mimo Space aj.
 
Stále více se prosazuje forma pop-up prezentací jednotlivých fotografů. Letos jsou to např. Magdalena Bláhová, Iveta Kopicová, Tomáš Paulus, Antonio Cossa, Assem Alsabban, chybět nebude ani prezentace jednoho z nejsledovanějších mladých českých fotografů  Martina Stranky. Nově zde uvidíme i zahraniční fotografy z Itálie, Finska, Slovenska, Francie a Saudské Arábie.
 
Fotografiemi Ivana Lutterera, Jiřího Poláčka a nedávno zesnulého Jana Malého si PRAGUE PHOTO mimo jiné připomene výjimečný časosběrný cyklus Český člověk.
 
Chybět nebude ani expozice portfolia Jaromíra Funkeho, Josefa Sudka a Emily Medkové.
 
Tradičně též uvedeme obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů šesti odborných škol (Slezská univerzita Opava, Západočeská univerzita Plzeň, Univerzita J. E. Purkyně Ústí nad Labem, Vysoká škola umělecká z Bratislavy, Škola střední a Vyšší odborná škola Michael a Pražská fotografická škola).
 
Letošní doprovodný program se soustředí především na prezentace samotných autorů, kteří budou téměř denně přítomni ve svých expozicích.
 
Již od vzniku přehlídky je na návrh odborné komise každoročně udělována cena Young Prague Photo Award mladému fotografovi do 30 let. Díky tomuto ocenění zaznamenali dosavadní laureáti značně zvýšený zájem o svoji práci a tento kredit jim následně přinesl i zajímavé nabídky ze zahraničí.
 
Konání jubilejního X. ročníku PRAGUE PHOTO  svědčí o dlouhodobém zájmu publika i odborníků a samotných tvůrců o takovouto specializovanou a širokou platformu.
 
Pro organizátory je tento zájem největší motivací do dalších let.
 
PRAGUE PHOTO se koná pod záštitou paní Adriany Krnáčové, primátorky hl. m. Prahy, a pod záštitou starosty Městské části Prahy 1, pana Oldřicha Lomeckého, a s podporou Magistrátu hl. m. Prahy a Městské části Praha 1.
 
Místo konání: Kafkův dům, Náměstí Franze Kafky 3, Praha 1
Otevírací doba:
25. - 29. dubna  2017   10 – 19 hod.
30. dubna 2017            10 – 18 hod.
Metro: Staroměstská
Vstupné: 90,- Kč
Snížené vstupné: 60,- Kč
Katalog: 120,- Kč


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.