Share |

Venerologická poradna: odpovědi na vaše otázky III.

ilustrační foto Adam Fuchs

Přinášíme vám další díl odpovědí na vaše otázky do venerologické poradny.

MUDr. Přemek Procházka je i nadále připraven zodpovídat vaše dotazy - pište je na protisedi@protisedi.cz s předmětem PORADNA VENEROLOGIE.

Kdyz je nekdo nemocny kapavkou a je lecen na venerologii a jsou mu podavana antibiotika. Jak ma dotycny púostupovat? Může normálně masturbovat?   nebo se to nedoporucuje?
V případě léčení kapavky musí nemocný dodržovat léčebný režim, to znamená, že bere antibiotika  podle shcématu od venerologa, omezit fyzickou námahu, má zakázaný sex  s druhou osobou. Autoerotika zakázaná není, ovšem v prvních dnech léčby vzhledem k pálení v močové trubbici a a ošklivému výtoku z močové trubice by masturboval pouze  jedinec se sklony k masochismu :). Myslím, že vy nebudete vyýjimkou a raději  dodržujte hygienu, to znamená, že  si opakovaně pro ošklivý výtok z močové trubice,  umývejte penis  vlažnou vodou bez mýdla a noste bavlněnné čisté spodní prádlo.
 Kam se mám obrátit, když se chci nechat vyšetřit s pohlavním údem? U
 svého obvodního lékaře, na sexuologii, nebo urologii?

 Mži mají často problém, jak řešit  intimní zdravotní otázky týkající se pánského přirození.  Dámy mají svého gynekologa, ale  " pánský gynekolog" neexistuje. V případě , že máte zdravotní problém  charakteru pálení, řezání při močení nebo přímo výtok z močové trubice a měl jste před  nějakou dobou rizikový pohlavní styk a nebo pozoruje  zarudnutí předkožky či žaludu, vyhledejte na venerologickou ambulanci.Zde Vám specialisté pomůžou a vyřeší Váše obtíže. Vyhledat venerologickou ambulanci můžete i v klidu přes internet.

jak mam presvedcit partnera aby si zasel na testy ?ma strach dekuji
Přesvědčit partnera aby si zašel na testy je snadné, prostě se s ním nebudete milovat, dokud se neprokáže, že je "čistý", že má testy na pohlavní choroby negativní. Ale bylo by fér, aby jste si na ty testy zašla také. Ale pozor, nesplét si venerologii s gynekologií, tam Vám je neudělají :)

jsou poznat chlamydie a mykozy podle pachu?

Zápach z pochvy nebo ze zevního ústí močové trubice vždy signalizuje nějaké infekční onemocnění, tím spíše, pokud je doprovázený výtokem či pálením při močení či pálením v pochvě. Ale přímo specifický zápach pro mykosu či urogenitální chlamýdie opravdu neexistuje. To by potomlékaři  mohli  hodit za hlavu drahé diagnostické  metody a vyšetřovat levně čichem :). Takže v případě  jakýchkoliv výše uvedených obtíží, které navíc následovali po proběhlém rizikovém pohlavním styku se raději obraťte na venerologickou ambulanci  k vyřešení zdravotního problému.

 

MUDr. Přemysl Procházka má za sebou dlouholetou praxi v oboru kožního lékaře. Je členem venerologické sekce České dermatovenerologické společnosti. Po ukončení lékařského studia úspěšně absolvoval základní i nadstavbovou atestaci z oboru dermatovenerologie.. Jeho vysokou odbornost dokládá fakt, že je držitelem nejen licence pro vykonávání samostatné privátní praxe v dermatovenerologii, ale též licence pro vykonávání funkce primáře v nestátním zdravotnickém zařízení v tomto oboru. Od ledna 2007 je vedoucím lékařem venerologické ambulance Kartouzská spadající pod nestátní zdravotnické zařízení MEDICENTRUM Beroun s.r.o..  Věnuje se též publikační činnosti, kdy lze jako příklad uvést články "Zdravotní rizika u osob v pornobyznysu z pohledu venerologa" , "Chlamýdiové urogenitální infekce"  a "Syfilis a gravidita ", které byly publikovány v Lékařských listech v průběhu posledních dvou let. Nedílnou součástí jeho práce je rovněž přednášková činnost. Vystoupil na Pečenkových epidemiologických dnech v  Jihlavě v září 2009 s přednáškou "Alarmující počet výskytu primární syfilis u rizikové populace" , při Klinických konferencích nemocnice Kladno se věnoval tématům  "Konzervativní léčba Condyloma accuminatum" a "Nádorové onemocnění zevního genitálu".

www.medicentrum.cz/cz/praha


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.