Share |

Venerologická poradna: Jsou spolehlivé domácí testy na HIV?

foto: Adam Fuchs

Přinášíme další díl odpovědí na vaše dotazy z oblasti venerologie. MUDr. Přemek Procházka je i nadále připraven zodpovídat vaše dotazy - pište je na protisedi@protisedi.cz s předmětem PORADNA VENEROLOGIE.
 
 
Dobrý den,
jsou domácí testy na HIV spolehlivé? Ovlivňují jiné choroby tvorbu protilátek a výsledek testu nereaktivní po 4 měsících od rizikového chování? Děkuji za odpověď.
 
 
Dobrý den,
spolehlivost "domácích testů" - tedy testů koupených v lekárně je relativně vysoká, ale  plnou jistotu získáte až s negativním výsledkem z provedeného testu na protilátky HIV 1+2 a antigen p24 serologicky z odběrů krve ve venerologické ambulanci nebo v Domě světla v Praze  Karlíně, kde se specializují  na toto vyšetření. Tvorba protilátek může být ovlivněna eventuálně  jiným sexuálně přenosným onemocněním či inkubační dobou - tedy dobou od rizikového styku, přičemž  3 měsíce jsou horní hranicí inkubační doby.

S pozdravem,
MUDr. Přemysl Procházka
 
 
MUDr. Přemysl Procházka má za sebou dlouholetou praxi v oboru kožního lékaře. Je členem venerologické sekce České dermatovenerologické společnosti. Po ukončení lékařského studia úspěšně absolvoval základní i nadstavbovou atestaci z oboru dermatovenerologie.. Jeho vysokou odbornost dokládá fakt, že je držitelem nejen licence pro vykonávání samostatné privátní praxe v dermatovenerologii, ale též licence pro vykonávání funkce primáře v nestátním zdravotnickém zařízení v tomto oboru. Od ledna 2007 je vedoucím lékařem venerologické ambulance Kartouzská spadající pod nestátní zdravotnické zařízení MEDICENTRUM Beroun s.r.o..  Věnuje se též publikační činnosti, kdy lze jako příklad uvést články "Zdravotní rizika u osob v pornobyznysu z pohledu venerologa" , "Chlamýdiové urogenitální infekce"  a "Syfilis a gravidita ", které byly publikovány v Lékařských listech v průběhu posledních dvou let. Nedílnou součástí jeho práce je rovněž přednášková činnost. Vystoupil na Pečenkových epidemiologických dnech v  Jihlavě v září 2009 s přednáškou "Alarmující počet výskytu primární syfilis u rizikové populace" , při Klinických konferencích nemocnice Kladno se věnoval tématům  "Konzervativní léčba Condyloma accuminatum" a "Nádorové onemocnění zevního genitálu".


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.