Share |

Suzanne Vega: 22. července čekejte skvělý koncert v Arše

foto pořadatel akce

Susanne Vega
22. července, 20.00, Divadlo Archa
 
Americká písničkářka Suzanne Vega vystoupí 22. července se svým triem v intimní atmosféře Divadla Archa. Zpěvačka, producentka, vypravěčka příběhů z newyorských ulic a „matka MP3“ patří k nejvýraznějším postavám neo-folkového hnutí počátku 80. let. Její úspěšný debut Suzanne Vega z roku 1985 a následující deska Solitude Standing ji katapultovaly na pozici folkrockové hvězdy. 
Pro svou šarmantní neokázalost a výjimečný cit pro příběhy velkoměsta a poetiku ulice Susanne Vega získala přízeň publika na obou stranách oceánu. Její koncerty nepostrádají emocionální náboj a 
naléhavost, což potvrdila mnohokrát i před českým publikem. Suzanne Vega se do Čech pravidelně vrací, naposledy zde vystoupila v roce 2012. V červenci vystoupí v Divadle Archa v triu spolu s kytaristou Gerry Leonardem a Dougie Yowellem na bicí.
Suzanne Vega se narodila 11. července 1959 v kalifornské Santa Monice. Studovala tanec, od poloviny 70. let vystupovala jako zpěvačka a kytaristka v newyorských klubech. Hudební scéna NYC a návštěva koncertu Lou Reeda v roce 1979 formovala její následnou kariéru. V roce 1985 vydala úspěšné debutové album Suzanne Vega. Následující deska Solitude Standing (1987) představila hitovky Tom’s Diner a Luka, které měly celosvětový úspěch a dočkaly se mnoha coververzí. Suzanne Vega neúnavně a dlouhodobě podporuje charitativní aktivity a kampaně mj. Amnesty International.
Vstupenky a rezervace online http://vstupenky.divadloarcha.cz/archa/list
 
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.