Share |

Serj Tankian v Praze předvede Harakiri

foto pořadatel akce

 
Serj Tankian chystá koncert v Praze. Tohle nám k akci napsali organizátoři:
Zpěvák, básník, autor, aktivista a skladatel Serj Tankian odjakživa dělal hudbu proto, aby jejím prostřednictvím mohl vyjádřit své myšlenky a pocity s takovou vášní a svědomím, kterým se může málokterý jeho vrstevník v dnešní době vyrovnat. Serj se jako arménský imigrant narozený v Libanonu a vyrůstající v Los Angeles od narození setkával s mnoha kulturami, idejemi a ideály.
 
Harakiri je název nového Serjova alba, které vyšlo 9.července na labelu Reprise Records/Serjical Strike a které je v České republice v distribuci díky Supraphonu. Jeho předešlé album Imperfect Harmonies z roku 2010 bylo jeho druhým sólovým albem a setkalo se s velice příznivým posluchačským i kritickým ohlasem. Serj, někdejší člen kapely System Of A Down, si produkoval všechna sólová alba sám - první Elect the Dead z roku 2007,druhé Imperfect Harmonies i novou desku Harakiri - ve svém domácím studio v Los Angeles. Zkusil trochu jiný přístup i způsob skládání. “Používal jsem Apple iPad jako nástroj na skládání. Navrhl jsem si tři věci, které se objeví na desce.Nový způsob skládání přináší nečekané výsledky,”říká Serj. Na albu se objeví i Serjovi spoluhráči z doprovodné kapely The F.C.C. - Dan Monti hraje na kytaru, Mario Pagliarulo na basovou kytaru a Troy Zeigler na bicí. Dan Monti také pomáhal s mícháním a plnil společně se Serjem povinnosti zvukového inženýra. Mastering měl na starost Vlado Meller (Metallica, Red Hot Chili Peppers, Kanye West).
Většina alba Harakiri vznikla v roce 2011, který byl velice náročný a který Serj popisuje jako “nejnáročnější a nejproduktivnější rok mého celého života.” V lednu měl v Bostonu premiéru muzikál Prometheus Bound, ke kterému Serj složil veškerou hudbu, v témže roce vyšla jeho druhá sbírka poezie Glaring Through Oblivion. Byl na turné se System of a Down ve třech světadílech , vystoupil s Opera Orchestra v Jerevanu v Arménii a poprvé v Libanonu s Lebanese National Symphony Orchestra. Po návratu do USA dokončil skládání čtyř alb – jazzové desky, elektronické desky, na které se podílel jeho přítel Jimmy Urine z kapely Mindless Self Indulgence, kompletní klasické symfonie nazvané Orca a své nové rockové desky.
“Rok 2011začal ohněm. Někdo v městečku Piha na Novém Zélandu odpaloval ohňostroj, který přistál u mého souseda a zapálil celý vršek. Tehdy jsem si říkal, že to bude pekelný rok a taky že to byl,” říká Serj. “ Po pěti dnech se začaly objevovat divné zprávy o hromadných úhynech ptáků a ryb po celém světě. To bylo pro mě znamení. Spousta tvorů na Zemi začalo páchat masivní hara-kiri. Tuší snad, že má něco v budoucnosti přijít? Týká se to udržitelnosti planety Země? A ten den jsem začal skládat věci na mou novou desku.”
“Ta deska se naprosto liší od všeho, co jsem kdy natočil. Je to mnohem větší jízda a víc punk s vlivy goth hudby a elektroniky osmdesátých let, dynamicky to sahá od těžkého rocku k velkým melodickým písničkám. Textově se album dotýká osobních, politických a filozofických témat. Je tam duchovno, humor a láska.”
Serj Tankian v souvislosti s vydáním svého nového alba absolvuje Harakiri World Tour, v jehož rámci se představí pražskému publiku 24.října od 20:00 ve velkém sale pražské Lucerny.
Vstupenky za 900,- Kč + poplatky budou k zakoupení od čtvrtka 19.července exklusivně na stránkách www.serjtankian.com, od pátku 20.července pak v sítích Ticketpro a Ticketportal.
Více info na:

 
www.serjtankian.com
www.facebook.com/serjtankian
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion
www.supraphon.cz
www.facebook.com/supraphon
www.lucpra.com

 

 

 

jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.