Share |

RESPECT FESTIVAL 2017: Co uvidíme 17. a 18. června

Respect Festival změní v červnu holešovické Výstaviště v zónu hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa

Křest nového alba Ivy Bittové a Čikori, mezinárodní projekt Junun, u jehož vzniku stál kytarista Johny Greenwood (Radiohead), rabínova dcera rapující kabalistické texty, podmanivá hudba z Bretaně, uhrančivá zpěvačka z malijského kraje lovců, oksitánské songy středověkých kacířů i kořeny amerického blues v africké hudbě a mnoho dalších - pražské Výstaviště rozezní hudba ze všech koutů světa. 17. a 18. června zde proběhne 20. ročník festivalu Respect. Louka pod Bruselskou cestou bude po celé dva dny patřit toleranci, kulturní rozmanitosti a hlavně hudbě. Takové, která umí nejen potěšit posluchače, ale také objevovat a propojovat různé světy. Promyšlená a kvalitní dramaturgie s jasným názorem nabídne originální a silné zážitky, které je u nás jinde těžké najít. 

 

„Náš festival je od počátku platformou pro kulturní diverzitu, mapujeme hudbu nejen jako umělecký fenomén, ale jako nástroj boje za svobodu, toleranci a pochopení mezi lidmi,“ říká zakladatel a šéf Respectu Borek Holeček, a dodává: „Zářným příkladem je projekt Junun, harmonické propojení odlišných kultur i spirituálních rovin- sofijských mystiků, extatických zpěvů qawwali i textů v hebrejštině  a v jazycích indického subkontinentu. Základ tvoří elitní muzikanti z indického Rajasthanu. Supervizory projektu jsou izraelský hudebník a básník Shye Ben Tzur, Johny Greenwood z Radiohead (který ovšem v Praze s kapelou nevystoupí) a producent Radiohead Nigel Godrich. “ Dále malijská legenda, zpěvačka z kraje lovců Na Hawa Doumbia, Sirventès- oksitánské songy středověkých kacířů (nový projekt leadera u nás dobře známých Lo Cor de la Plana). Mezi další pilíře letošního programu bude patřit Future afro jazz s londýnskou pečetí United Vibrations. Dále se představí například Ali Farka Touré Band feat. Afel Bocoum- reunion doprovodné kapely velikána africké hudby sestavený k desátému výročí jeho úmrtí, vizionářský Balanescu Quartet v jejichž tvorbě se prolíná rumunská lidová hudba spolu s Krafwerk  a Johnem Cagem a další. 

 

Na Respectu ale nejde jen o hudbu: Rodinný ráz festivalu zdůrazní bohatý dětský program, najdeme zde i výtvarné instalace. Zaujme také široká nabídka jídel z celého světa a stánky četných neziskových organizací, které neztrácejí aktivní zájem o konkrétní lidské osudy i palčivé problémy globálního charakteru.

 

Respect Festival 2017 proběhne na louce pod Bruselskou cestou v areálu Výstaviště v pražských Holešovicích 17. a 18. června. Vstupenky v předprodeji jsou do 10. května ke koupi za výhodné ceny:  Dvoudenní za 450 Kč, dvoudenní rodinná za 500 Kč a jednodenní za 400 Kč. Předprodej probíhá v sítích GoOut, Ticketpro , Ticketportal a Prague Ticket Office. Více informací na www.respectfestival.cz .

 

Program:

Sobota

Radio Cos (Španělsko)

Balanescu Quartet (Rumunsko/ Velká Británie)

Sirventès (Francie)

Na Hawa Doumbia (Mali)

Junun (Indie/ Izrael)

Petr Nikl 

 

 

Neděle

Eric Marchan & Bojan Z. (Francie/ Srbsko)

Iva Bittová & Čikori (Česká Republika)

United Vibrations (Velká Británie)

Victoria Hanna (Izrael)

Ali Farka Touré Band feat. Afel Bocoum a Mamadou Kelly

 

Doprovodné koncerty a filmové projekce

středa 3. května Kino 35 film They Will Have to Kill Us First

úterý 16. května Kino Pilotů film Kings of the world

pondělí 22. května Kino 35 film Junun

čtvrtek 25.  května Kino Pilotů film Presenting Princess Shaw

čtvrtek 1. června Jazz Dock Mandolin Sister (Indie)

středa 7. června Jeruzalémská synagoga Bester Quartet (Polsko)

 

 

 

VSTUPENKY

Filmy- k dostání na místě, cena 120,- Kč

Mandolin Sisters / Indie / Jazz Dock, Janáčkovo nábř. 2, Praha – Smíchov

do 30. 4. 200,- Kč / 250,- Kč stání/sezení/ od 1. 5. 250,- Kč / 300,- Kč stání/sezení

Kombo*: Mandolin Sisters a dvoudenní vstupenka na festival do 30. 4. 550,- Kč / od 1. 5. 600,- Kč -ušetříte 100 Kč,-

Bester Quartet (Cracow Klezmer Band) / Polsko / Jeruzalémská synagoga, Jeruzalémská 7, Praha 1 

do 7. 5. 300,- Kč / od 8. 5. 350,- Kč

Kombo*: Bester Quartet a dvoudenní vstupenka na festival do 7. 5. 650,- Kč / od 8. 5. 700,- Kč

- ušetříte 150,- Kč

*Kombo vstupenka: dvoudenní vstupenka na festival v kombinaci se vstupenkou na jeden z dalších festivalových koncertů za zvýhodněnou cenu.

 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.