Share |

První jména hvězd Szigetu 2014

foto: pořadatel akce

Tým Szigetu s hrdostí oznamuje první potvrzená jména hudební části programu letošního ’Island of Freedom’ (Ostrova svobody), který se bude konat 11.-18. srpna. Queens of the Stone Age, Calvin Harris, Placebo a mnoho dalších již potvrdili svá vystoupení v srpnu na Óbudai Island v srdci Budapešti.
 
Letošní ročník festivalu proběhne o týden později než předchozí roky. Károly Gerendai, zakladatel a hlavní organizátor Sziget Festivalu, řekl: „Posun termínu Szigetu o jeden týden později vnímáme jako správné rozhodnutí, protože nyní můžeme potvrdit lepší jména než vloni touto dobou. Jednoduše řečeno, je větší šance, že skvělé kapely budou právě v těch dnech na evropském turné.”
 
Sziget Festival se opět objevil v nominaci mezi desítkou nejlepších velkých evropských festivalů na European Festival Awards. Jako vždy i letošní hudební line-up se bude vyznačovat pestrou škálou hudebních žánrů, hvězdy zvučných jmen i ty méně známé se jistě opět postarají o zcela jedinečný zážitek. (Zhlédněte oficiální aftermovie z loňského ročníku pro lepší představu o programu, místě konání i atmosféře celého Sziget Festivalu: http://youtu.be/q9aI6PaybRk)
 
První jména jsou...
Queens of the Stone Age, legendární rocková kapela z Palm Desert, Kalifornie, je proslulá svými kytarovými riffy a tvrdou rockovou muzikou. Josh Homme, držitel Grammy Award, tvoří pevné jádro kapely a zároveň plní funkci charismatického lídra QOTSA. Na jejich posledním albu z roku 2013 ...Like Clockwork se podíleli další významní umělci jako Joey Castillo (dřívější bubeník), Mark Lanegan (stálý spolupracovník a dřívější člen), či Trent Reznor (Nine Inch Nails). Vystoupení této kapely bude zcela jistě úžasným zážitkem.
http://youtu.be/AEIVlYegHx8
 
Calvin Harris, to je jedno z největších jmen dnešní mainstreamové elektronické hudby.  Tento skotský zpěvák, skladatel, producent a DJ stojí za bezpočtem prvotřídních songů elektronické taneční muziky. Nejen že jeho mistrovská díla zná dnes každý, ve spojení s největšími hvězdami se mnohé navíc staly doslova hymnami nejrůznějších večírků. Dnes je díky svému novému albu 18 Months snad ještě populárnější.
http://youtu.be/AtKZKl7Bgu0
 
Placebose díky své jedinečné hudební směsi těší stále vzrůstající oblibě po celém světě. Jejich typicky temný, melodický zvuk, podtržený zpěvákem Brianem Molkem, jehož hlas je tak jedinečný a snadno rozpoznatelný, z nich vytvořil jednu z nejvýraznějších rockových kapel poslední dekády. Vloni vydali své sedmé studiové album Loud Like Love.
http://youtu.be/Y5cZvbOisk4
 
Americká alternativní rocková kapela Imagine Dragons je den ode dne úspěšnější. Nejen že kapela má výjimečný zvuk, ale díky vášni a profesionalitě svých členů vytváří svůj vlastní svět romantickou, důvěrnou a fascinující atmosférou. Letos obdrželi ocenění ‘Nováček roku’ na European Festival Awards.
http://youtu.be/ktvTqknDobU
 
Londýnský projekt Dana Smitha, Bastille, je nyní jedna z nejpopulárnějších alternativně rockových kapel současné Anglie. Celé to začalo jako autorský sólový projekt, který se postupně rozrostl ve čtyřčlennou kapelu. Debutové album Bad Blood získalo řadu pozitivních recenzí a největší pozornost získala singlová skladba Pompeli.
http://youtu.be/F90Cw4l-8NY
 
Stromae, belgický skladatel a zpěvák v jedné osobě, charismatická osobnost, která dokonale mísí elektro s hiphopem, eurodancem a prvky africké hudby. Je nejen populární, ale získal také množství významných ocenění. Vydal zatím dvě alba a se svými singly Alors on danse a Papaoutai roztančil již miliony lidí.
 
Britská indie rock kapela Klaxons zajistí publiku opravdu mimořádný zážitek. Jejich hudba mísí styly post-punku, popu, s podtóny psychedelického rock’n’rollu. Jejich poslední deska Surfing the Void vzbudila ohromný ohlas a je možné, že se návštěvníci letošního Sziget Festivalu dočkají i písní z připravovaného alba.
http://youtu.be/ZJgOLu5iAFs
 
Laidback Lukeje opravdovým inovátorem electro dance music, který svou energickou taneční hudbou zcela jistě rozproudí celý dav Sziget Festivalu. Tento holandský DJ spolupracoval s Dimitri Vegas & Like Mike nebo DJ Hardwellem, stojí však také za nejvyhledávanějšími elektro tanečními remixy jako například ‘Hey Now’ od Martina Solveiga, ‘Thinking About You’ pro Calvina Harrises s Ayar Mararovou, nebo singlem ‘Blurred Lines’, na kterém se podíleli Robin Thicke, Pharrel a T.I. a který celé týdny doslova bořil hudební žebříčky.
http://youtu.be/ZieqR-PId1c
 
Jako zcela vzrušující element letošního ročníku se svým unikátním, alternativním zvukem i vzhledem budou bezesporu Starlight Girls. Tvorba této brooklynské kapely, žijící ve víru zábavy, čerpá z toho nejlepšího, co na hudbě milujeme - vychází z hudebního vlivu od 20., 30., 40., 50., 60., 70., 80., 90. let, i její budoucnosti.
http://youtu.be/tJmnPFF4mdE
 
 
Den 0 (nultý den, tj. 12. srpna) bude dokonalým zahřívacím dnem, kdy kromě spousty dalších hvězd to bude zcela jistě vystoupení již zmiňované Queens of the Stone Age, která rozproudí krev v žilách snad úplně každému. A tak právě ti, kdo budou mít týdenní pass s campingem, si budou moci vychutnat tuto hvězdnou kalifornskou kapelu. Celý program warm-upových dní bude zveřejněn již brzy. Zhlédněte oficiální aftermovie z loňského ročníku pro lepší představu o programu, místě konání i atmosféře celého Sziget Festivalu: http://youtu.be/q9aI6PaybRk
 
Jména dalších interpretů se dozvíte již v následujících týdnech!
Vstupenky a více informací na: www.szigetfestival.cz
Nebo na  http://www.facebook.com/SzigetCZ


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.