Share |

Jubilejní 20. ročník Excelent Mystic Sk8 Cupu vyhrál Martin Pek

Martin Pek

Světová skateboardová špička, skvělé výkony a ideální počasí, přílakaly tento víkend přes 15.000 návštěvníků na ostrov Štvanice, kde se konal jubilejní dvacátý ročník světového závodu ve skateboardingu, Mystic Sk8 Cup 2014. Pohár pro vítěze v disciplíně street si odnesl domácí jezdec Martin Pek, když za sebou nechal Slováka Riša Tury a loňského vítěze Ryo Sejiri z Japonska. Vítězství v bowlu patří Alexi Sorgente z USA, mezi ženami obhájila loňské vítězství Brazilka Leticia Bufoni. V unikátním závodě Bowl legends vyhrál Christian Hosoi. Jezdci z finálových jízd si mezi sebe rozdělili prize money v celkové výši 35.000 US$ (700.000 Kč).

Letošní Excelent Mystic Sk8 Cup zaznamenal rekordní návštěvnost a nejvyšší počet zúčastněných zemí. Celkem 150 jezdců z 30ti zemí světa z Malajsie, J.A.R., Paraguaje, Chile, USA, Brazílie, Austrálie, Japonska, Španělska a dalších zemí předvedlo o víkendu to nejlepší ze současného světového skateboardingu. Součástí závodu byl také speciální závod „Bowl Legends“ o 5.000 USD, s legendami světového skateboardingu jakými jsou Christian Hosoi, Steve Olson nebo David Hackett. Závod byl stejně jako v předcházejících letech živě přenášen na webu prima-cool a extreme.com, letos navíc s živým komentářem. Pro diváky na místě byly rozšířeny tribuny, které byly navíc zastřešeny, pro jezdce byl připraven kompletně nový street skatepark a upravený bowl. Rozšířená Relax zóna nabízela občerstvení, stánky se skejtovými produkty, fingerboard či skimboard a bohatý hudební program, který v neděli večer zakončil koncert Wohnout. Poháry vítězům předal první náměstek primátora hlavního města Prahy, Jiří Vávra.