Share |

Jižní pól se vrací na pódia

foto pořadatel akce

JIŽNÍ PÓL A NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI ZAHRAJÍ 17.3. V ROCK CAFÉ
Znovuzrozený JIŽNÍ PÓL vystoupí společně se skupinou NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI, 
v úterý 17. března v klubu Rock Café od 20.00 hod. Na After Party odehraje svůj „devadesátkový“ kytarovkový indie set DJ Barlow. (Radio Express Edge)

Hudební publicista Petr Korál v únorovém časopisu Rock & Pop napsal:
Stokrát si člověk může říkat „Hlavně bacha na nostalgii!“ a zakazovat si idealizování věcí spojených  si idealizování věcí spojených s jeho mládím. Jenže kdykoliv slyším písně jako Kristýna z Berlína, Svět 89 Loutka voodoo nebo Smutná Máry od pražské skupiny Jižní pól, veškerá předsevzetí berou zasvé. Ač jsou na jedné straně hluboce spojeny s dobou svého vzniku ve druhé polovině 80. let, stále tvrdím a nejspíš už navždy budu tvrdit, že jde zároveň o zcela nadčasové záležitosti. Jižní pól toho po sobě zdánlivě moc nezanechal – ale to je právě ona relativita všeho kolem nás. Svým způsobem předznamenal celý nástup tzv. indie pop/rock scény u nás a pro některé lidi, včetně daleko slavnějších kolegů muzikantů, jde o jednu z nejvíc nedoceněných českých kapel.
Až do předloňského roku to vypadalo, že pozoruhodná hudební kapitola s názvemJižní pól byla definitivně dopsána. Leč nikdy neříkej nikdy – kapela je opět na scéně, aby sobě a nejen pamětníkům občas koncertně připomněla ty nejlepší kusy ze svého dávného repertoáru. Obnoveným Jižním pólem už stihli projít mj. Adolf Vitáček (ex bubeník formací Plexis, Wanastowi vjecy aj., zde ovšem v roli basáka) nebo ztracený syn Jiří Šimeček. Aktuální se-stavu tvoří Josef Vondrášek (zpěv, kytara – mimochodem, celá ta dlouhá léta se muzice aktivně nevěnoval), Jan Hájek (kytara), Petr Václavek (baskytara; nadále i Toyen) a Pavel Skala (bicí; dříve OK Band, Luboš Pospíšil & 5P, Vladimír Mišík & Etc…,Žentour, Ivan Hlas & Nahlas, Marsyas, Mefisto a mnoho dalších). 
A na to, že kdyby hvězdy byly Jižnímu pólu nakloněny příznivěji, mohl toho svého času dokázat mnohem víc, Vondrášek nežehrá. „Z velké zatáčky jsme to vybrali aspoň do současného stadia a budeme rádi, když to přinejmenším takhle vydrží.“ 
 
Kapela NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI, kterou založili členové skupin: Toyen, The Trial, Shannen Grey a Decline, se po delší pauze vrací na pódia. Na jaře 2013 se členové skupiny dohodli na obnovení činnosti v pozměněné sestavě: zakládající jádro RICHEY (vocal, guitars) a OLDER (guitars) bylo doplněno o nové spoluhráče: GACHET (bicí), M (klávesy) a FILIO (baskytara).
NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI svoji hudbu označují jako hořkosladkou romantickou ódu na velkoměstský život 21. století. „Jsme fascinování tím věčným neporozuměním mezi mužem a ženou, ale i tou nebezpečnou vzájemnou přitažlivostí…“, říká frontman kapely Richey. V jejich hudbě uslyšíte spoustu krásných a malebných zvuků kytar a syntezátorů podpořených strojovým tepem rytmiky.
Skupina se netají svým obdivem ke skupině Depeche Mode, U2 a The Cure. V současné době připravuje materiál pro své první album s pracovním názvem „NAOPAQUE“, které vyjde v roce 2015.
JIŽNÍ PÓL: https://www.facebook.com/pages/Pepa-Vondr%C3%A1%C5%A1ek-JI%C5%BDN%C3%8D-P%C3%94L/358608227062?fref=ts

NEBEZPEČNÉ ZNÁMOSTI: http://bandzone.cz/nebezpecneznamosti

DJ BARLOW https://www.facebook.com/expresedge

 
 
 


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.