Share |

Janja Prokić představuje svou první kolekci snubních a zásnubních prstenů

Janja Prokić, česká designérka šperku, přichází se svou první kolekcí snubních prstenů. Inspiraci čerpala především z přání klientů, kteří si u ní v minulosti snubní prsteny objednávali na zakázku. Kolekce se skládá ze dvou druhů prstenů. Větvičkových, které symbolizují společný růst a rozkvétání, a geometrických, které vychází ze stylizace kolekce ABRAKADABRA, ve které se Janja zabývala bílou magií. Originálním detailem a zároveň Janjiným podpisem je srdce na spodní straně zásnubních prstenů, které symbolizuje “srdce na dlani” a při žádosti o ruku se tak jedná o velice intimní projev lásky mezi dvěma lidmi. Prsteny jsou ze žlutého, bílého nebo růžového zlata.
/GALERIE/
Janja Prokić doteď vyráběla snubní a zásnubní prsteny pouze na zakázku, nyní se však rozhodla své zkušenosti zúročit a vytvořila celou kolekci snubních prstenů. „Chtěla jsem udělat radost svým klientům. Vycházela jsem z toho, co z mojí tvorby mají nejraději, a vytvořila snubní prsteny, na které nebudou muset dlouho čekat a které budou cenově dostupnější než ty na zakázku,” vysvětluje designérka. Zákazníci tak mohou vybírat ze dvou kolekcí snubních i zásnubních prstenů, které tvoří dva hlavní motivy – větvičky u organických a hrany u geometrických prstenů.
 
Prsteny, které představují větvičky, mají svůj hlubší význam. Strom je symbolem života a větve, které prsteny ztvárňují, představují společný růst dvou lidí v manželství. Zásnubní prsteny jsou navíc doplněny o poupata, která symbolizují postupný rozvoj a nakonec rozkvět celého vztahu. „Člověk vlastně neví, jestli jsou to dvě větve, nebo jen jedna. Jde o určité srůstání dvou lidí do jedné existence. Je to symbolika růstu a rozkvétání, tedy toho, co by měl podle mě romantický vztah představovat,” říká autorka.
 
Stylizace geometrických prstenů vychází z Janjiny kolekce ABRAKADABRA, ve které se zabývala bílou magií. Využívá v ní plochy a ostré hrany. Symbolika těchto prstenů je skryta právě v hranách, které lomí světlo na stín. Jde o vnášení světla do našich životů. Hranaté prsteny jsou navíc jednodušší a méně zdobné než ty větvičkové, jsou tedy ideální pro milovníky minimalismu.
 
Všechny prsteny jsou ze zlata, klienti mohou vybírat ze zlata žlutého, bílého a růžového. „Zlato je jediný kov, který do sebe dokáže absorbovat negativní energii a čistit tak celé tělo, proto jej ráda používám. Navíc je to velice trvanlivý materiál, proto se historicky snubní prsteny vždy vyráběly ze zlata,“ vysvětluje designérka. U zásnubních prstenů si navíc zákazníci sami volí vsazené kameny, mohou vybírat z drahokamů či polodrahokamů. „Každý kámen má určitou symboliku a klient má tak možnost zvolit podle toho, co chce, aby prsten vyjadřoval,” dodává Janja Prokić. Důležitou vlastností kolekce je i to, že jsou zásnubní prsteny snadno kombinovatelné se snubními. Šperky jsou totiž vytvořené tak, aby do sebe zapadaly. Všechny prsteny jsou navíc přizpůsobeny tomu, že jsou určeny k dennímu nošení a mají být kombinovatelné s jinými šperky.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.