Share |

Gorillaz a Converse spolupracují nejen na teniskách

Gorilazz

V rámci svého desetiletého výročí se hudebníci ze skupiny Gorillaz spojili se značkou Converse a uvedli nejen vlastní kolekci tenisek, ale nahráli i nový song. Díky projektu "Tři umělci. Jedna píseň" se tak s Gorillaz ve studiu sešli rapper Outcast Andre 3000 a bývalý frontman LCD Soundsystem James Murphy. Track DoYaThing bude ke stažení na webu converse.com 23.2. a o týden později vyjde na YouTube i video. Fajnšmekři si pak můžou počkat na speciální, 12ti minutovou verzi songu.

Idea celého projektu je jednoduchá - vzít tři umělce odlišných žánrů, zavřít je společně do studia a nechat je kreativně vyřádit. Výsledek? Píseň, vytvořená na základě spolupráce napříč hudebními styly. Ač si na song budeme muset ještě počkat, už samotná sestava vypadá více než slibně, koneckonců stejně jako design bot, které se v obchodech objeví v polovině března.

Designér a spoluzakladatel kapely Jamie Hewlett v sobě nezapřel komiksového umělce a v návrzích Conversek se inspiroval právě imaginárním světem, který pro Gorillaz stvořil. Potisky bot tak (ne)nápadně připomínají design alb, která Gorillaz v průběhu své kariéry vydali. A že komiks není jen zábava pro "geeky" už jejich fanoušci dobře vědí. Klasické "Chucky" tak dostaly nové potisky, které na ulici rozhodně nikdo nepřehlédne.

www.conversecz.com


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.