Share |

Festival UNITED ISLANDS připluje do Karlína

 
Festival United Islands of Prague se chystá na nejvýznamnější posun ve své historii. Letos své síly poprvé spojí s pražskou čtvrtí Karlín, která zároveň oslaví 200. výročí od svého založení. Všechna pódia se tak z historického centra Prahy ve dnech 23. - 24. června přesunou právě sem. 
 
" Program festivalu United Islands představí ty nezajímavější objevy nejen z evropské hudební scény a vrací se tak ke svým kořenům. V programu najdete mnoho zharaničních interpretů, kteří se představují na světových festivalech pro vycházející hudební talenty jako například britský The Great Escape nebo holandský Eurosonic. Věříme, že domácí publikum nadchnou stejně jako to mezinárodní, " říká Barbora Šubrtová, programová ředitelka festivalu.
 
Jádrem programu tentokrát jsou portugalští, k tanci provokující Throes + The Shine, speciální set známých pražských optimistů The Tap Tap, svižné i zasněné kytary rakouských Farewell Dear Ghost, originální spojení jazzu a popu, které přiveze z Izraele Tamir Grinberg, stále stoupající hvězdu mezi českými písničkáři, čerstvého držitele dvou ocenění Anděl, objev letošního roku Thoma Artwaye, nebo křehká a okouzlující downtempa rumunských Next Ex. Spolu s nimi se ale opět představí i několik desítek dalších, vycházejících i už osvědčených jmen domácí i evropské produkce. A chybět nebude ani bohatý doprovodný program.
 
Hrát se bude přímo na Karlínském náměstí, v sousedství známého kostela svatého Cyrila a Metoděje, poblíž stanice metra Křižíkova, v Kaizlových sadech, v zahradě sídla Českého rozhlasu Regina a na Rohanském ostrově, kde budou scény ČT Art Stage a Radia 1. Jednotlivé scény budou propojeny korzy se stánky a dalšími aktivitami, které oživí prostor čtvrti, dnes poněkud neprávem považované především za úřednickou.
 
Festivalové dění bude propojené s oslavami, které pořádá spolek Karlín 200. Připomínají, že dnešní městská čtvrť byla založena 23. června 1817, kdy císař František I. potvrdil vznik prvního pražského předměstí, nazvaného na počest jeho choti Karoliny Augusty: Karolinenthal.
 
Hlavní program karlínských oslav započne v pátek 23. 6. 2017 v 15 hodin, kdy bude uložena časová schránka pro další generace.
Sobota 24. 6. 2017 pak nabídne program od 13 hodin pro děti a jejich rodiče, koncert v kostele Cyrila a Metoděje, divadelní a hudební výstupy, řemeslný workshop, přehlídku historických vozů Praga montovaných v Karlíně, narozeninovou sousedskou tabuli a další překvapení. V 15 hodin vyrazí slavnostní průvod z Karlínského náměstí, který otevře sobotní program United Islands of Prague 2017.
 
Tak jako v předchozích letech, bude víkendu předcházet 22. června Klubová noc, která na pódiích klubů Futurum, Rock Café, Jazz Dock, 007 Strahov, Paláce Akropolis, Potrvá a řady dalších představí především čerstvá jména a objevy tuzemské scény.
 
Doprovodný program tentokrát ponese název United Continents. V pohybové sekci si návštěvníci budou moci vyzkoušet sporty jednotlivých kontinentů - například africkou mancalu, asijskou obdobu nohejbalu sepak takraw, americký softball, čínské jianzi, portugalskou obdobu petanque zvanou jogo de malha nebo australský kriket.
Ve spolupráci s Památníkem ticha vznikne na Rohanském ostrově obraz z  bubnů-kachonů „Carton Cajon“, který pozve návštěvníky na alternativní scénu na nádraží Bubny, obraz se následně promění v nástroje rytmického happeningu, ve kterém si zahrají návštěvníci vedle profesionálních muzikantů.
 
Na “Náměstíčku neziskových organizací” budou k dispozici stánky těch, kteří se věnují tématům lidských práv, sociální problematice, vzdělávání a pomoci handicapovaným. Element crew zase nabídne workshopy s výukou break dance, lokking, poping a dalších tanců. Festival bude mít i svou odpočinkovou zónu, pestrý program pro děti a servis pro jejich maminky.
Další kapely:
pátek: The Tap Tap, Ivan Hlas, Peter Aristone, Lubomír Gaspal projekt, Taft Trio, Top DReam Company...
 
sobota: Farewell Dear Ghost (AT), Bownik (PL), Marcelo (SR), Filous (AT), Tamir (IL), Next Ex (RU), L.A. Salami (UK), Fil Bo Riva (DE/IT), Bratři Orffové, Flash Boy, Silver Springsm Zagami Jericho, Francois Svalis...
 
 
 
 
 
Vstup na United Islands of Prague 2017 je letos opět volný.


jádu
view counter
Webové aplikace by iQuest s.r.o.